REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2017, 00:00 komentarzy 1

Powołane do życia 29 sierpnia Iławskie Duszpasterstwo Rodzin swoje działania kieruje przede wszystkim do małżonków i narzeczonych. Jeden z pomysłów na działania promujące małżeństwo i rodzinę to pierwszy Charytatywny Bal Bezalkoholowy, który odbędzie się w sali bankietowej Mozart w Iławie 18 listopada.

Iławskie Duszpasterstwo Rodzin zostało powołane do życia 29 sierpnia na mocy decyzji Biskupa Ordynariusza Diecezji Elbląskiej Jacka Jezierskiego. Duszpasterzem rodzin ustanowiony został ks. Waldemar Prange, wikariusz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie.

- Małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości. Z tego powodu, na wszystkich ludziach i tworzonych przez nich wspólnotach i organizacjach ciąży niezbywalny obowiązek skutecznej troski o powszechną promocję małżeństwa i rodziny oraz chronienia ich przed wszelkimi zagrożeniami. W realizację tego obowiązku włącza się Iławskie Duszpasterstwo Rodzin - mówią zaangażowani w jego działalność Barbara i Andrzej Chołaszczyńscy.

Nowa instytucja ma już plan działań. W każdą ostatnią niedzielę każdego miesiąca o godz. 17:00 w kościele p.w. Chrystusa Króla Wszechświata odbywać się będzie msza święta z kazaniem dla małżonków i narzeczonych. Natomiast 18 listopada Iławskie Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pierwszy Charytatywny Bal Bezalkoholowy, który odbędzie w sali bankietowej Mozart w Iławie. Zebrane podczas balu datki zostaną przekazane na dom dziecka w Szymonowie. Zapisy przyjmowane są do końca października pod numerem telefonu 600 25 71 24. 

REKLAMAGmina Iława

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Suszanka 1 ponad rok temuocena: 88% 

    No chyba niemożliwe, ksiądz który w Suszu rozbił rodzinę, unieszczesliwił tyle osób, nadal jest w związku z tą kobietą, która a propos mieszka od kilku lat w Iławie, zostaje duszpasterzem rodzin... Kpina W "nagrodę" biskup skierował go bliżej "żony". Można ich spotkać na zakupach, spacerze, latem na jachcie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.371 sekundy