REKLAMAKleks2

(Fot. Archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

150 tysięcy złotych - to kwota, jaką samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na sfinansowanie pilotażowego konkursu "Małe granty sołeckie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego". Wsparcie otrzymały trzy lokalne sołectwa. Sprawdzamy, które i jakie dzięki tym środkom zostaną zrealizowane przedsięwzięcia.

Gmina mogła zgłosić do dofinansowania nie więcej niż jedno przedsięwzięcie inwestycyjne w jednym sołectwie. Warunkiem było, by przedsięwzięcie zostało wybrane przez zebranie wiejskie.

- Przy ocenie były brane pod uwagę kryteria związane ze zwiększeniem poziomu zaangażowania społeczności lokalnej w realizację przedsięwzięć w swoim otoczeniu, z nieodpłatnym wkładem pracy własnej mieszkańców, z wpływem na poprawę jakości życia mieszkańców wsi, atrakcyjnością i oryginalnością w wymiarze lokalnym, ze stworzeniem nowych możliwości i perspektyw rozwoju dla lokalnej społeczności, z wpływem na zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, realizacją potrzeb zgłaszanych przez społeczność lokalną oraz z wpisywaniem się w charakter danej miejscowości - informuje biuro prasowe marszałka województwa.

Na konkurs wpłynęły 92 wnioski. 17 wniosków nie spełniło wymogów formalnych, natomiast 56 wniosków nie uzyskało minimalnej liczby punktów, tj. 25 w ocenie merytorycznej. Do dofinansowania rekomendowanych jest 19 przedsięwzięć inwestycyjnych, w tym trzy lokalne.

Gmina Iława pozyskała wsparcie w wysokości 8 tysięcy złotych na budowę siłowni plenerowej w Mózgowie. Gmina Zalewo dzięki grantowi w wysokości niemal 7 tysięcy złotych wykona altanę rekreacyjną w miejscowości Międzychód. Z kolei inwestycja gminy Kisielice, która także uzyskała wsparcie z programu "Małe granty sołeckie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego", realizowana będzie w Klimach. Dzięki dotacji w kwocie prawie 7 tysięcy złotych na miejscowym boisku wiejskim wykonane zostaną miejsca siedzące

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4421 sekundy