REKLAMAImage

(Fot. Archiwum policji.)

Ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie - taki był wynik badania stanu trzeźwości dwóch 15-letnich uczniów jednej z lokalnych szkół. Wobec chłopców interweniowała policja po zgłoszeniu od szkolnej pedagog, która wyczuła od nastolatków woń alkoholu. Sprawę funkcjonariusze przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich, ale na tym czynności się nie skończą. Mundurowi chcą też ustalić, skąd 15-latkowie mieli trunki.

Nietrzeźwi uczniowie w szkolnych ławach - takie niecodzienne zgłoszenie odebrał oficer dyżurny iławskiej komendy Policji. 

- Zgłaszająca dodała, że na lekcje do szkoły przyszło dwóch 15-latków, którzy prawdopodobnie są pod działaniem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce - przekazała mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W szkole pedagog poinformowała funkcjonariuszy, że podczas trwania zajęć lekcyjnych poczuła od dwóch uczniów woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 15-latków urządzeniem alco-blow, które tylko potwierdziło przypuszczenia pedagoga szkolnego. Młodzi mieszkańcy powiatu iławskiego mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, skąd uczniowie mieli alkohol.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozpijanie małoletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezgodną z prawem sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej - grzywna i groźba utraty koncesji. 

Sprawą chłopców zajmie się natomiast sąd rodzinny i nieletnich.

- Używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego - argumentuje policjantka. 
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3608 sekundy