REKLAMA4iQ GROUP
REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. Archiwum własne.)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Iławie informuje, iż w związku z ogólnopolską kampanią informacyjną rozpoczyna cykl szkoleń pt. „WTORKI Z JPK". W ramach akcji w każdy listopadowy wtorek (tj. 7.11.2017 r., 14.11.2017 r., 21.11.2017 r., 28.11.2017 r.) o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Iławie przy ul. Wojska Polskiego 26 pokój 101 (sala konferencyjna) będą organizowane bezpłatne szkolenia informacyjne skierowane do podatników, których obejmuje od 01.01.2018 r. obowiązek przesyłania pliku JPK_VAT.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o dokonanie rezerwacji na jeden z czterech wskazanych wyżej terminów pod numerem telefonu (89) 6491462 lub osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego w Iławie w pokoju nr 205.

Celem powyższych szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania w postaci elektronicznej ewidencji zakupów i sprzedaży (JPK_VAT). Dotychczas obowiązek przesyłania JPK_VAT dotyczył:

- od 1 lipca 2016 r. dużych przedsiębiorców;
- od 1 stycznia 2017 r. małych i średnich przedsiębiorców.

Natomiast od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. W konsekwencji oznacza to, że obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu podatkowego będzie dotyczyć wszystkich podatników VAT.

Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl udostępniło Aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Mikroprzedsiębiorcy już teraz mogą testować elektroniczne składanie JPK_VAT za październik, listopad i grudzień 2017r., używając tej aplikacji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, gdyż oprócz standardowej wiedzy na temat plików JPK omówimy najczęściej popełniane przez przedsiębiorców błędy w wysyłaniu plików i naświetlimy zasady współpracy przy wyjaśnianiu niejasności.

[Urząd Skarbowy w Iławie]

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3966 sekundy