REKLAMA4iQ GROUP
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2017, 13:17 komentarzy 1

(Fot. Łukasz Siudziński.)

Urząd Miasta w Iławie planuje znaczną rozbudowę infrastruktury przystani jachtowej przy ulicy Kajki, w sąsiedztwie położonej tutaj, zmodernizowanej niedawno "dzikiej" plaży. W zamyśle ratusza obiekt ekomariny ma w większym stopniu służyć jako żeglarskie zaplecze szkoleniowe. Modernizacja ekomariny, rozbudowa istniejącego pomostu i budowa dwóch zupełnie nowych - to główne założenia tego przedsięwzięcia. Samorząd podjął już starania o uzyskanie unijnego dofinansowania dla tej inwestycji o całkowitej szacunkowej wartości niemal 2,5 mln złotych.

Wnioskiem Urzędu Miasta w Iławie o finansowe wsparcie takiego przedsięwzięcia zajmuje się już Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Jak informuje ratusz, obecnie trwa ocena formalna tego wniosku. Urząd stara się o dofinansowanie w wysokości około 2 mln 105 tysięcy złotych, a całkowitą wartość inwestycji szacuje się na niespełna 2,5 miliona.

Co zakłada projekt pod nazwą "Rozwój zaplecza pozaszkolnych form szkoleń żeglarskich w oparciu o ekomarinę w Iławie"? Rozbudowę obiektu w sposób, który pozwoli ekomarinie w większym stopniu pełnić funkcję żeglarskiego centrum szkoleniowego z ofertą dla różnych grup użytkowników, od dzieci poprzez młodzież aż po seniorów.

- Projekt przewiduje przebudowę i wyposażenie pomieszczeń na parterze w budynku B na magazyn sprzętu żeglarskiego z warsztatem szkutniczym, a także wyposażenie biura i sali szkoleniowej, w tym zakup sprzętu do szkolenia żeglarskiego - informuje urząd. - Zaplanowana jest również przebudowa pomostu do cumowania nr 1, który zostanie rozbudowany o 8 stanowisk i wyposażony w dystrybutory wody i energii elektrycznej. Powstaną także dwa nowe pomosty do cumowania. Pierwszy z nich to pomost z 22 stanowiskami oraz sześcioma dystrybutorami, a drugi to pomost dla małych jednostek, umożliwiający wodowanie i ręczne wyciąganie małych łodzi, np. klasy Optymist. Ponadto w ramach inwestycji wycięte zostanie trzcinowisko, dzięki czemu brzeg przy obiekcie zostanie poszerzony.

Czy przedsięwzięcie będzie mogło liczyć na unijne wsparcie? Gdy w sprawie zapadnie decyzja, poinformujemy o tym na portalu.

TEMATY inwestycje
REKLAMAabs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~a 1 ponad rok temu

    A to od razu jak budowana była nie można było zbudować większej tylko teraz? Kraj absurdów.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.435 sekundy