REKLAMADPK
Na zdjęciu sierż. szt. Sławomir Kowalewski.

Na zdjęciu sierż. szt. Sławomir Kowalewski. (Fot. KPP w Iławie.)

Gdy trzeba ratować ludzkie życie, liczy się każda sekunda. Wiele szczęścia w nieszczęściu miał mężczyzna, który składając zeznania podczas wczorajszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Ostródzie, doznał poważnego ataku epilepsji i przestał oddychać. Dzięki obecności policjanta z iławskiej komendy Policji otrzymał szybką i profesjonalną pomoc, która najprawdopodobniej uratowała mu życie.

Wczoraj (15 listopada) policjanci ogniwa konwojowego iławskiej jednostki doprowadzili do Sądu Rejonowego w Ostródzie zatrzymanego. W pewnym momencie świadek, który podszedł do mównicy, przewrócił się i dostał ataku padaczki. Reakcja policjanta była błyskawiczna. Sierż. szt. Sławomir Kowalewski unieruchomił głowę mężczyzny oraz zadbał o to, by poszkodowany się nie udusił. Po chwili jednak mężczyzna przestał oddychać. Policjant natychmiast zaczął go reanimować i po chwili przywrócił mu czynności życiowe. Do przyjazdu karetki pogotowia świadek odzyskał również przytomność. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Sierż. szt. Sławomir Kowalewski jest policjantem od 14 lat. Swoją służbę rozpoczął w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie, następnie od 2004 roku wspierał Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, aby w 2007 roku rozpocząć pracę w Iławie.
 

TEMATY na sygnale
REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAAutoblask
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2904 sekundy