REKLAMAMozart2
REKLAMAEscape Room
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2017, 11:51 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

W niedzielę, 10 grudnia zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Nasz czytelnik zaalarmował, że z siatki połączeń znikną cztery połączenia POLREGIO na popularnym szlaku Iława-Olsztyn. Te obawy na szczęście się nie potwierdzają. Kolejarze dementują nieprawdziwe pogłoski i uspokajają podróżnych: ilość połączeń po wprowadzeniu zmiany rozkładu jazdy nie ulegnie zmniejszeniu. Wyjaśniło się także, z jakiego źródła internauta mógł mieć dane, które wprowadziły go w błąd.

- Dlaczego marszałek województwa warmińsko-mazurskiego likwiduje aż cztery popularne  połączenia z dużą frekwencją pomiędzy Iławą a Olsztynem? Chodzi o pociągi spółki POLREGIO 08:56, 12:36, 15:49, 17:01 - napisał czytelnik. - To jest duża strata dla podróżnych i ich kieszeni.

Treść niepokojącego sygnału trzeba było sprawdzić. Na szczęście obawy się nie potwierdzają.

- Mogę uspokoić wszystkich naszych pasażerów: ilość połączeń kolejowych w ramach nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 10 grudnia, z pewnością nie ulegnie zmniejszeniu. Zapewniam o tym naszych podróżnych – mówi Stanisław Wojciechowski z Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. 

Jakie może być źródło nie znajdujących potwierdzenia w rzeczywistości obaw? W kolejowym systemie informatycznym ma miejsce błąd, polegający na tym, że cztery wskazane przez czytelnika połączenia nie są wyświetlane. Trzeba podkreślić, że to jednak wewnętrzny system kolejarzy, do którego osoby trzecie, w tym także media czy pasażerowie, nie mają dostępu. W rozmowie z nami Stanisław Wojciechowski wyraźnie zastrzegł, że nowy rozkład jazdy nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

Zainteresowanych informujemy też, że błąd we wskazanym wewnętrznym systemie ma wpływ na ogólnodostępny w internecie system sprzedaży biletów online. Dopóki nie zostanie on naprawiony, nie będzie możliwości zakupu biletu na wskazane powyżej cztery połączenia, ale tylko z wyprzedzeniem - od daty wprowadzenia nowego rozkładu. Takich problemów nie ma natomiast na stacjach, gdzie bilety kupimy bez żadnych przeszkód.
 

REKLAMAszkoła ciechanow

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ilawanin 1 8 miesięcy temuocena: 0% 

    dobrze ze traci moze przejazd bedzie troche czesciej otwarty

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKacze bagno
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.289 sekundy