REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2017, 11:51 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

W niedzielę, 10 grudnia zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Nasz czytelnik zaalarmował, że z siatki połączeń znikną cztery połączenia POLREGIO na popularnym szlaku Iława-Olsztyn. Te obawy na szczęście się nie potwierdzają. Kolejarze dementują nieprawdziwe pogłoski i uspokajają podróżnych: ilość połączeń po wprowadzeniu zmiany rozkładu jazdy nie ulegnie zmniejszeniu. Wyjaśniło się także, z jakiego źródła internauta mógł mieć dane, które wprowadziły go w błąd.

- Dlaczego marszałek województwa warmińsko-mazurskiego likwiduje aż cztery popularne  połączenia z dużą frekwencją pomiędzy Iławą a Olsztynem? Chodzi o pociągi spółki POLREGIO 08:56, 12:36, 15:49, 17:01 - napisał czytelnik. - To jest duża strata dla podróżnych i ich kieszeni.

Treść niepokojącego sygnału trzeba było sprawdzić. Na szczęście obawy się nie potwierdzają.

- Mogę uspokoić wszystkich naszych pasażerów: ilość połączeń kolejowych w ramach nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 10 grudnia, z pewnością nie ulegnie zmniejszeniu. Zapewniam o tym naszych podróżnych – mówi Stanisław Wojciechowski z Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. 

Jakie może być źródło nie znajdujących potwierdzenia w rzeczywistości obaw? W kolejowym systemie informatycznym ma miejsce błąd, polegający na tym, że cztery wskazane przez czytelnika połączenia nie są wyświetlane. Trzeba podkreślić, że to jednak wewnętrzny system kolejarzy, do którego osoby trzecie, w tym także media czy pasażerowie, nie mają dostępu. W rozmowie z nami Stanisław Wojciechowski wyraźnie zastrzegł, że nowy rozkład jazdy nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

Zainteresowanych informujemy też, że błąd we wskazanym wewnętrznym systemie ma wpływ na ogólnodostępny w internecie system sprzedaży biletów online. Dopóki nie zostanie on naprawiony, nie będzie możliwości zakupu biletu na wskazane powyżej cztery połączenia, ale tylko z wyprzedzeniem - od daty wprowadzenia nowego rozkładu. Takich problemów nie ma natomiast na stacjach, gdzie bilety kupimy bez żadnych przeszkód.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ilawanin 1 11 miesięcy temuocena: 0% 

    dobrze ze traci moze przejazd bedzie troche czesciej otwarty

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2964 sekundy