REKLAMAWyspa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2017, 08:37 komentarzy 1

Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury, festiwal promocji gospodarczej w Iławie, kolejna edycja regionalnego funduszu filmowego oraz reprint pierwszego wydania Kancjonału Pruskiego – o tym w najnowszym odcinku ''Barw Regionu''. Zobacz, by być na bieżąco.

Dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z lotniska Olsztyn-Mazury. Port uruchamia kolejne połączenie lotnicze, które pojawi się w ofercie od marca przyszłego roku. W siatce połączeń pojawi się kierunek Szymany-Lwów, który realizowany będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Operatorem połączenia będzie LOT. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

W Iławie odbyła się kolejna już, siódma, edycja festiwalu promocji gospodarczej Warmii i Mazur. Celem przedsięwzięcia jest budowanie platformy doświadczeń i dobrych praktyk między specjalistami z zakresu promocji, przedstawicielami sektora otoczenia biznesu i samorządowcami, którzy byli głównymi adresatami tego wydarzenia. Festiwal ma edukować i inspirować do wdrażania nowych rozwiązań, które będą przyciągać nowych inwestorów, a także zachęcać do rozwoju tych już działających.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, który istnieje od stycznia 2017 roku, ogłosił II konkurs na wspieranie finansowe produkcji filmowych. To oznacza dotacje na wybrane produkcje filmowe, których powstanie ma wpływ na promocję i rozwój kultury Warmii i Mazur. W konkursie o dotacje mogą starać się twórcy filmów dokumentalnych, fabularnych i animacji. Do podziału będzie w sumie pół miliona złotych. Wnioski można składać do 1 grudnia. Przypomnijmy, w ramach pierwszej edycji wydarzenia finansowanie uzyskał film fabularny Piotra Domalewskiego ''Cicha noc'', do którego zdjęcia w całości powstawały na Warmii. Film zdobył Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni. Na ekranach polskich kin od 24 listopada tego roku.

Rok 2017 uchwałą sejmiku województwa ustanowiony został w naszym regionie rokiem Reformacji. Dla uczczenia tego wydarzenia, dzięki wsparciu samorządu województwa został wydany reprint pierwszego Kancjonału Pruskiego autorstwa ks. Jerzego Wasiańskiego z Nidzicy. Kancjonał ukazał się nakładem drukarni Jana Hartunga w 1741 roku w Królewcu. W XVIII i XIX wieku był najpopularniejszą księgą na terenach dzisiejszych Mazur. Doczekał się około 200 wydań. Do reprintu dołączono opracowanie historii kancjonału ''Kancjonał Mazurski. Przedwczoraj, Wczoraj, Obecnie'' autorstwa prof. Janusza Jasińskiego i prof. Janusza Małka.

Publikacja zlecona.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Z Makowa 1 ponad rok temu

    Czytam o tych wszystkich inicjatywach a wjeżdżając na teren ośrodków nad Jeziorakiem w Makowie wielkie składowisko syfiących śmieci. Jest tam około 350 domków - każdy płaci około 2000 PLN rocznie podatków = 700 000 PLN. Czy władz gminy/lasów nie stać na wywożenie na bieżąco śmieci? W końcu to park krajoznawczy PIERWSZA STREFA -> wstyd, nadaje się to do TVN24...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.618 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)