REKLAMADPK
Ze zbiorów Internetowego Muzeum Iławy.

Ze zbiorów Internetowego Muzeum Iławy.

Zbliża się termin kolejnej wycieczki z cyklu „Historia jednej ulicy”. Miłośnicy historii Iławy tym razem odkryją tajemnice ulicy Jasielskiej.

O celu dwudziestej drugiej „Historii jednej ulicy” zdecydowali sami czytelnicy Internetowego Muzeum Iławy. Spośród trzech propozycji – do wyboru były ulice: Grunwaldzka, Towarowa i Jasielska – najwięcej głosów oddano na tę ostatnią. Wycieczkę zaplanowano na niedzielę 3 grudnia. Rozpocznie się ona o godzinie 11:00 przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W rolę przewodników niezmiennie wcielą się Michał Młotek i Dariusz Paczkowski. W trakcie wycieczki będzie można usłyszeć o historii dawnych koszar artylerii, ale w szerszym niż do tej pory kontekście. Będzie to okazja, by cofnąć się do początku XX wieku, gdy powstawał ogromny wojskowy kompleks i zobaczyć, jak wyglądało życie szeregowych żołnierzy. Jak się okazuje, wśród nich było wielu Polaków, którzy służyli we wszystkich zaborczych armiach.

Przewodnicy wspólnie z czytelnikami poszukiwać będą przy ulicy Jasielskiej śladów po czasach wojskowej świetności Iławy. Całość zilustrują archiwalne zdjęcia, nie zabraknie też ciekawostek, sięgających czasów budowy kompleksu, jak też lat powojennych.

Cykl wycieczek „Historia jednej ulicy”, organizowany przez Internetowe Muzeum Iławy, włączony został do programu oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Trasy dotychczasowych wypraw obejrzeć można na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl pod adresem: http://bit.ly/2fxMNQH.

Internetowe Muzeum Iławy

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMANC+
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAekobud
REKLAMAAutoblask
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2928 sekundy