REKLAMAImage
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2017, 00:00 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem spotkali się dzisiaj przedstawiciele dwóch samorządów: miasta Iławy oraz powiatu iławskiego. To dla nich bardzo dobry dzień: samorządowcy podpisami na umowach z marszałkiem sfinalizowali żmudne starania o ogromne unijne pieniądze na duże projekty. Miasto otrzyma niemal 19 mln złotych na inwestycję polegającą na gruntownej przebudowie terenu przy dworcu Iława Główna oraz zakupie dziewięciu nowoczesnych autobusów. Z kolei powiat iławski dzięki dotacji w wysokości niemal 7 mln złotych poszerzy dostęp mieszkańców do e-usług publicznych.

"Geodezja 2017-2020 - Powiat Iławski" - to nazwa projektu, na który dofinansowanie uzyskał samorząd Powiatu Iławskiego. "Zwiększenie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych, a w szczególności zwiększenie podaży publicznych usług świadczonych drogą elektroniczną oraz udostępnienie w sieci informacji sektora publicznego" - to cel tego przedsięwzięcia. Zakres projektu obejmuje m.in. cyfryzację powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego gmin: Kisielice, Susz, Zalewo, Iława, Lubawa oraz miast: Kisielice, Susz, Zalewo. Jeśli mieszkańcowi potrzebna będzie mapa geodezyjna, nie będzie już musiał osobiście fatygować się do urzędu. Wszystko znajdzie i za usługę zapłaci online, a mapę otrzyma w formie elektronicznej - to jedna z korzyści z realizacji tego projektu. Wartość unijnego wsparcia to 6,67 mln złotych, a całkowita wartość przedsięwzięcia opiewa na 7,86 mln złotych. Umowę z marszałkiem podpisali w imieniu samorządu powiatu Starosta Iławski Marek Polański, członek Zarządu Powiatu Iławskiego Maciej Rygielski oraz skarbnik Beata Szoka

Z kolei samorząd gminy miejskiej Iława pozyskał dotację w wysokości 18,9 mln zł na projekt "Utworzenie węzła integracyjnego systemów komunikacyjnych w południowej części miasta - zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy dworcu PKP" o całkowitej wartości 26,45 mln zł. Zadanie to dotyczy przebudowy infrastruktury technicznej i komunikacyjnej przy iławskim dworcu oraz zakupu dziewięciu nowoczesnych autobusów, w tym dwóch autobusów hybrydowych. Umowę z Gustawem Markiem Brzezinem podpisał burmistrz Iławy Adam Żyliński oraz skarbnik Ewa Moszczyńska.

Obecni byli także pracownicy merytoryczni obu urzędów zaangażowani w wielomiesięczne starania o pozyskanie wskazanych dotacji. Marszałek gratulował obu samorządom. To dwa zupełnie różne przedsięwzięcia, ale oba warte uwagi i potrzebne - ocenił.

Fot. Info Iława.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Obecny na miejscu 4 10 miesięcy temuocena: 89% 

  A w gazecie olsztyńskiej wspomniane tylko o starostwie. Brawo gazeto. No może dlatego że przed prezentacją Miasta Iławy przedstawiciele tej gazety poprostu sobie wyszli. Może po instrukcje Pana Macieja. Wiec co mieli napisać. Nie jestem przesadnym zwolennikiem Burmistrza ani przesadnym wrogiem Starosty. Marzy mi się prasa która napisze rzetelnie o wydarzeniach. Brak wpisu w tamtej gazecie wynika pewnie z wściekłości że marszałek Gustaw Brzezin określił planowaną inwestycje miasta jako strategiczne dla całego regionu. Ja powiem jedno chwała i Miastu i Starostwu

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~m.s. 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Cienka wkładka do Olsztyńskie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~była czytelniczka 2 10 miesięcy temuocena: 92% 

  Jaki poziom tekstów pisanych taki i sam poziom na salonach

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bobbi 1 10 miesięcy temuocena: 69% 

  Hmm ciekawe dlaczego wydawane są dodatkowe środki finansowe na coś, co jest w dzisiejszym świecie standardem tj. cyfryzacja map. Interesujące jest również, która firma będzie odpowiadać za stronę informatyczna tegoż projektu. W zakresie zaś przebudowy infrastruktury przy dworcu pkp to jak najbardziej jest ona potrzebna jednakże nie wiem czy zapewni ona wystarczająco dużo miejsc parkingowych albowiem obecnie nie ma gdzie tam praktycznie stanąć albowiem większość miejsc zajmują mieszkańcy pobliskich bloków jak i osoby pracujący tam. Oby po przebudowie było lepiej.

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAMartex
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3314 sekundy