REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2017, 09:38 komentarzy 4
Na tej działce w Mątykach w gminie Iława powstanie w przyszłym roku nowy budynek socjalny (fot. Google Maps).

Na tej działce w Mątykach w gminie Iława powstanie w przyszłym roku nowy budynek socjalny (fot. Google Maps).

10 rodzin znajdzie dach nad głową w nowym budynku socjalnym, jaki do końca września przyszłego roku powstanie w Mątykach. Samorząd gminy wiejskiej Iława ma już wykonawcę i dofinansowanie.

- Jednym z podstawowych zadań każdej gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkaniowych osób zamieszkujących na jej terenie, w tym także osób uboższych. Konieczność budowy mieszkań socjalnych wynika przede wszystkim z zapotrzebowania społecznego na takie mieszkania, a także z wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy - uzasadnia zastępca wójta gminy Iława Bogusław Wylot.

Wartość inwestycji to 1 mln 340 tysięcy złotych, gmina otrzymała z Banku Gospodarstwa Krajowego dofinansowanie w wysokości 382 tysięcy złotych. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca to iławska forma Turhen Henryka Siergieja.

Budynek, jak się dowiadujemy, stanie na działce, gdzie już dzisiaj jest obiekt z trzema mieszczącymi się tam mieszkaniami socjalnymi. W przeszłości funkcjonowała tam szkoła.

W nowym obiekcie będzie mogło zamieszkać 10 rodzin w ramach realizowanej przez gminę ochrony socjalnej. Będzie to wolnostojący, parterowy budynek z poddaszem użytkowym  o powierzchni użytkowej 495,98 m2. Na teren działki prowadzi zjazd bezpośrednio z drogi publicznej, a w ramach zagospodarowania przyległego terenu planuje się również utwardzenie placu manewrowego i utworzenie 12 miejsc postojowych oraz chodników, a także realizację nowych nasadzeń. Dwa znajdujące się na działce budynki gospodarcze, które są w złym stanie technicznym, czeka rozbiórka. Natomiast istniejący budynek socjalny pozostanie na terenie działki i będzie nadal użytkowany.

30 września 2018 r. - to, jak informuje urząd, termin ukończenia inwestycji w Mątykach.

Inwestycję zrealizuje firma Turhen Henryka Siergieja. Na zdjęciu spotkanie z wójtem Krzysztofem Harmacińskim, podczas którego podpisano umowę (fot. UG w Iławie).

Tak będzie wyglądał nowy budynek socjalny, który w Mątykach postawi Gmina Iława. Dach nad głową znajdzie tu 10 rodzin (źródło: projekt).
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mieszkanka gminy 4 10 miesięcy temu

  A dlaczego zaraz patologia ja np sama bym poszla do takiego mieszkania też mieszkam w gminnym i chcialabym miec względne warunki że względu na chorobę męża jesteśmy ludzmi starszymi i mamy swoje emerytury bo ciezko pracowaliśmy i proszę wszystkich nie klaść do jednego worka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 3 10 miesięcy temu

  Gdzie był wójt przez 3kadencje teraz się budzi bo przejdzie ustawa o wyborach do samorządu i towarzysze z psl i po trzęsą się na stołkach że z nich spadną a do mieszkań budowanych przez obecny rząd ni jak się to ma ta patola która tam zamieszka nigdy tego mieszkania nie wykupi. Śmiech

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jacek 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Wartość inwestycji to 1 mln 340 tysięcy, więc średnio za mieszkanie wychodzi 100,000 zł . Dla porównania, alejka jazzowa ok 1 mln, lodowisko ponad 1 mln., modernizacja wentylacji w hali sportowej ( sprawa dla prokuratora za odbiór budowlanego bubla) 650 tyś.. Ręce opadają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żelazny 1 10 miesięcy temu

  Lodowisko i skejt-jazda obok to 3 melony; naprawa dachu Hali była planowana za 4 melony ale dorzucono na podłogę 1 melon.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2919 sekundy