REKLAMADPK

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

W naszym mieście funkcjonariusze policji odnotowują wzmożoną aktywność kieszonkowców. Do komendy przy ulicy Wiejskiej trafia obecnie wyjątkowo dużo zgłoszeń dotyczących skradzionych w sklepach portfeli i telefonów. Funkcjonariusze uczulają: chwila nieuwagi może nas sporo kosztować. Utracona gotówka, a czasem także dokumenty i karty do bankomatu - bądźmy ostrożni, by uniknąć tego czarnego przedświątecznego scenariusza.

W mediach społecznościowych można obecnie oglądać udostępnione przez mieszkańca nagranie z jednego ze sklepów w centrum miasta, gdzie mieszkanka miasta straciła ostatnio portfel. Sprawczynią była starsza kobieta, która bezwzględnie okradła iławiankę. Sprawność, z jaką dokonała tego przestępstwa, może wskazywać na to, że jest "zawodowym" kieszonkowcem.

Okazuje się ponadto, że nie jest to odosobniony przypadek.

- Faktycznie, w ostatnim czasie odnotowujemy zwiększoną ilość zgłoszeń dotyczących kradzieży. Najczęściej giną telefony i portfele, a do kradzieży dochodzi z reguły podczas zakupów w sklepach, gdzie teraz, podczas przedświątecznej gorączki, panuje tłok, a mieszkańcy są zabiegani - mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Apelujemy o wzmożoną czujność, nieprzechowywanie portfeli czy telefonów w otwartych, łatwo dostępnych torbach albo w tylnych kieszeniach, gdzie wartościowe przedmioty czy dokumenty mogą  łatwo stać się łupem złodzieja. Ewentualne kradzieże należy natychmiast zgłosić policji.

Warto dodać, że grupy przestępców parające się tego rodzaju kradzieżami często działają w ten sposób, że przemieszczają się pomiędzy różnymi miastami, by uniknąć ujęcia. Jak długo jeszcze kieszonkowcy pozostaną w Iławie? Tego nie wiadomo, więc pilnujcie portfeli!

WSKAZÓWKI OD POLICJI - NIE DAJ SIĘ OSKUBAĆ:

- w tłoku bądź ostrożny;
- obserwuj otoczenie i swój bagaż;
- noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę;
- nie pokazuj zawartości portfela;
- nie noś portfela w zewnętrznych kieszeniach;
- torebkę trzymaj zamkniętą przed sobą.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd2
REKLAMAMartex
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2833 sekundy