REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. Archiwum własne.)

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Iławie informuje, iż w związku z rosnącym zainteresowaniem szkoleniami z zakresu JPK_VAT prowadzonymi w urzędach skarbowych w listopadzie br., akcja „Wtorki z JPK" będzie kontynuowana i szkolenia dla mikroprzedsiębiorców będą realizowane również w grudniu br.

W ramach akcji w każdy grudniowy wtorek (tj. 05.12.2017 r., 12.12.2017 r.,  19.12.2017 r.,)  o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego przy ul. Wojska Polskiego 26, pokój 101 (sala konferencyjna) będą organizowane bezpłatne szkolenia informacyjne skierowane do podatników, których obejmuje od 01.01.2018 r. obowiązek przesyłania pliku JPK_VAT.  
  
W związku z ograniczoną liczbą miejsc osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o dokonanie rezerwacji na jeden z czterech wskazanych wyżej terminów pod numerem telefonu (89) 6491462 lub osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego w Iławie w pokoju nr 205.

Celem powyższych szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania w postaci elektronicznej ewidencji zakupów i sprzedaży (JPK_VAT). Dotychczas obowiązek przesyłania JPK_VAT dotyczył:

  • - od 1 lipca 2016 r. dużych przedsiębiorców
  • - od 1 stycznia 2017 r. małych i średnich przedsiębiorców
  • Natomiast od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT  (rejestr sprzedaży VAT i rejestr zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku  Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. W  konsekwencji oznacza to, że obowiązek przekazywania JPK_VAT bez wezwania organu  podatkowego będzie dotyczyć wszystkich podatników VAT.

Ministerstwo Finansów na stronie www.jpk.mf.gov.pl udostępniło Aplikację Klient JPK, która ułatwia podatnikom bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK. Mikroprzedsiębiorcy już teraz mogą testować elektroniczne składanie JPK_VAT za listopad i  grudzień 2017 r., używając tej aplikacji.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym szkoleniu, gdyż oprócz standardowej wiedzy na temat plików JPK omówimy najczęściej popełniane przez przedsiębiorców błędy w wysyłaniu plików i  naświetlimy zasady współpracy przy wyjaśnianiu niejasności - zaprasza Joanna Wendruch z Urzędu Skarbowego w Iławie. 
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMABp
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3893 sekundy