REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2017, 11:43 komentarzy 2
Dwa rozbite auta i uszkodzona elewacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury - to skutki popołudniowego zderzenia dwóch aut osobowych w Lubawie.

Dwa rozbite auta i uszkodzona elewacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury - to skutki popołudniowego zderzenia dwóch aut osobowych w Lubawie. (Fot. KPP w Iławie.)

Wtorek, 5 grudnia - ten dzień zapisał się w policyjnych statystykach kilkoma groźnymi zdarzeniami na lokalnych drogach. Potrącenie pieszego w Iławie, kolejne zdarzenie z udziałem pieszego, w wyniku którego auto wylądowało w rowie w gminie Susz, wreszcie dwa rozbite auta w Lubawie, to bilans tego pechowego dnia w naszym powiecie.

Zdarzenie w Iławie miało miejsce późnym popołudniem tuż przy rondzie - skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej z Aleją Jana Pawła II, gdzie kierujący seatem 60-latek nie udzielił pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu pierwszeństwa i doprowadził do jego potrącenia. Obrażenia poszkodowanego na szczęście okazały się niegroźne. Z kolei dla sprawcy incydent zakończył się na mandacie karnym.

Przed sądem odpowie natomiast 62-latek, który po godzinie 18:00 w gminie Susz niemal cudem uniknął potrącenia przez samochód osobowy marki citroen. Nietrzeźwy pieszy szedł środkiem drogi, a kierujący autem, zauważywszy go w ostatniej chwili, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce po zmroku w terenie zabudowanym. Pieszy, który nie miał odblasków, nie był dla kierującego widoczny. 

Dwa rozbite auta i uszkodzona elewacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury - to z kolei skutki popołudniowego zderzenia dwóch aut osobowych w Lubawie. 28-latek kierujący oplem na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu volkswagenem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia między pojazdami i uderzył w budynek - ustalili policjanci. Kierujący oraz pasażerka zostali przetransportowani do szpitala, jednak wiadomo, że nic poważnego się im nie stało. 28-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Tylko do końca października 2017 r. na terenie powiatu iławskiego doszło do 877 zdarzeń drogowych, w  tym 21 z udziałem pieszych, w których zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych.

Kierowcy - przy aktualnych warunkach pogodowych nawierzchnia jezdni jest bardzo śliska. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu szczególnej ostrożności. Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Piesi - noście odblaski. Niech elementy odblaskowe staną się częścią Waszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie, gdyż po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. To, że my widzimy samochód, nie oznacza wcale, że kierowca widzi także nas.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ktoś 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

    Co do zdarzenia w Lubawie, kierowca który jechał z pierwszeństwem też zero wyobraźni. Tam są 2 przejścia i na szczęście to nie dziecko czy pieszy mu wymusilo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ktoś 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

    Co do zdarzenia w Lubawie, kierowca który jechał z pierwszeństwem też zero wyobraźni. Tam są 2 przejścia i na szczęście to nie dziecko czy pieszy mu wymusilo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAekobud
REKLAMAAlibaba
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3989 sekundy