REKLAMAKleks2

(Fot. Archiwum własne.)

Śniegu dotychczas było jak na lekarstwo, ale w końcu jest już grudzień - ataku zimy służby drogowe muszą spodziewać się w każdej chwili. W ramach akcji "Zima" Urząd Miasta w Iławie podał, za utrzymanie których ulic sam jest odpowiedzialny, a które z dróg w mieście mają pod swoją opieką inni administratorzy. Warto też zachować numery telefonów do poszczególnych zarządców i ewentualne uwagi zgłaszać pod właściwy adres.

Urząd Miasta Iławy odpowiada za zimowe utrzymanie dróg, chodników i parkingów należących do Gminy Miejskiej Iława oraz będących w jej zarządzie. Zimowe utrzymanie przedmiotowych dróg, chodników i parkingów wykonuje Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie (tel. 89 648 48 25). Szczegółowy wykaz takich ulic, chodników i parkingów zawiera załącznik do komunikatu iławskiego ratusza.

AKCJA ZIMA - zakres zimowego utrzymania pozostałych zarządców dróg na terenie Iławy i ich dane kontaktowe:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Rejon w Ostródzie – zimowe utrzymanie drogi krajowej nr 16: ul. Ostródzka, Kościuszki, Niepodległości, Dąbrowskiego, Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza (tel. 89 521 28 64 - numer całodobowy), z wyjątkiem zimowego utrzymywania chodników, które wykonuje Zakład Komunikacji Miejskiej, a wykonanie nadzoruje Urząd Miasta.

Zarząd Dróg Wojewódzkich, Rejon w Iławie – zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej nr 536: ul. Lubawska, Grunwaldzka, Wyszyńskiego wraz z chodnikami (tel. 89 648 55 51, lub 89 625 63 83).

Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie – zimowe utrzymanie dróg powiatowych: ul. Zalewska, Lipowy Dwór, Dąbrowskiego, Narutowicza, Jagiellończyka, Biskupska, Mickiewicza, Kwidzyńska, Wiejska, Skłodowskiej, Smolki od Andersa do 1 Maja, Andersa, Wojska Polskiego, Ogrodowa wraz z chodnikami (tel. 89 648 54 68, Janusz Buczyński 600 054 588).

Urzędnicy przypominają też, że i sami mieszkańcy mają w zakresie zimowego utrzymania pewne obowiązki. Dotyczy to obowiązku uprzątnięcia m.in. lodu i śniegu z chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Taki uprzątnięty śnieg lub błoto pośniegowe powinny być pozostawione na skraju chodnika. Kolejny apel to prośba o niepozostawianie w czasie opadów śniegu pojazdów na skraju jezdni. To utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia drogowcom wykonanie ich pracy.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd2
REKLAMAMartex
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3055 sekundy