REKLAMAzdz2
Wykonywane na własną rękę przeróbki sieci elektrycznej grożą zwarciem, porażeniem prądem albo pożarem - ostrzegają mundurowi.

Wykonywane na własną rękę przeróbki sieci elektrycznej grożą zwarciem, porażeniem prądem albo pożarem - ostrzegają mundurowi. (Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 29-latkowi z Iławy, który usłyszał zarzut kradzieży prądu. Mieszkaniec miasta nielegalnie podłączył się do instalacji, narażając w ten sposób operatora na straty rzędu około 900 zł.

Zawiadomienie do organów ścigania złożył poszkodowany operator. Przesłuchania świadków - to m.in. takie czynności podjęte przez iławskich policjantów pozwoliły ustalić, że sprawcą kradzieży prądu był 29-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Za nielegalne podłączanie się do instalacji albo niedozwolone przeróbki grozi nie tylko odpowiedzialność karna. Służby uczulają, że takie działania często prowadzą do porażeń prądem albo są przyczyną pożarów.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMANC+
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAAutoblask
REKLAMAIowa
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3409 sekundy