REKLAMAzdz2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2017, 18:31 komentarzy 20

(Fot. Info Iława.)

Szybko zapadający zmrok, jesienne problemy z koncentracją, parujące szyby pojazdów, śliska jezdnia – te wszystkie czynniki naprawdę nie sprzyjają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Tylko dzisiaj – i to w odstępie zaledwie około godziny – w Iławie doszło do dwóch groźnych potrąceń pieszych.

Do pierwszego z dzisiejszych potrąceń doszło około godziny 17:00 w obrębie skrzyżowania ulic Andersa i Smolki w Iławie.

 

- 23-letni kierujący samochodem marki fiat nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu, w wyniku czego doprowadził do jej potrącenia – mówi mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

 

Poszkodowana, starsza kobieta, z poważnymi obrażeniami głowy została przez ratowników zabrana do szpitala.

 

Do kolejnego potrącenia doszło około godziny 18:00 na ulicy Grunwaldzkiej.

 

- 69-letni kierujący samochodem marki kia nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu i potrącił kobietę – informuje policjantka.

 

Poszkodowana, z ogólnymi potłuczeniami, także trafiła pod opiekę lekarzy w szpitalu.

 

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności obu zdarzeń.

 

Nośmy odblaski, nawet w mieście i nawet w świetle latarni. Kosztują zaledwie kilka złotych, a zwiększają odległość, z jakiej kierowca widzi pieszego, nawet ponad trzykrotnie.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Hak 20 10 miesięcy temu

  Ciemno, kaptur na głowie, ciemna kurtka, słuchawki w uszach i bezpardonowe wejścia na przejścia dla pieszych - to chyba o mnie! Dlaczego?! Bo Was nienawidzę kierowcy! Za dużo Was, w tych blaszanych złomach, spieszących się na ostatnią chwilę zamiast wyjechać wcześniej, a te parkowania na chodnikach... przejście przy Policji czy przed US tam to już w ogóle Wam odbija, byle więcej gazu!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~juk 19 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Połowa kierowców nawet nie wie kiedy pieszy ma pierwszeństwo i tyle w temacie !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AE 18 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Iława - plaga matek albo babek pchających wózki, myśli taka wpi... się na jezdnię bez rozglądania, Ty chamie wózka nie widzisz, dziecko chcesz zabić?) Albo te puszczające dzieci w samopas .Biega takie blisko krawędzi jezdni ale nikt z dorosłych nie zwróci uwagi , bo tu k... dziecko jest. Od dziecka powinniśmy wyczulić dzieci na pewne rzeczy. Jestem kobietą ale przeważnie to kobiety, zarówno piesi jak i kierowcy , nie ustępują, ani jako kierowcy ani jako piesze ( nie rozejrzy się taka ) .Bo ja kobietą jestem , trzeba mi ustapić. Jako kierowca , kobieta też myśli że pieszemu nie musi ustapic , zwłaszcza jeżeli jest to mężczyna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierujący rowerem 17 10 miesięcy temu

  Sprawa jest prosta. Wszystkich wchodzących na przejściu dla pieszych przed jadący samochód należy traktować jak wyłudzaczy odszkodowań !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gondur 16 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A może trochę zmienić retorykę i zwrócić uwagę pieszym na to, że w takich warunkach pogodowych- ubrani na ciemno są praktycznie niewidoczni? Może infoilawa powinno poświęcić osobny artykuł dla zwiększenia świadomości?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 15 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A co się dzieje rano obok żeromka ? Sami pakują się pod koła.... Nic ich nie obchodzi.. Chodzą święte krowy w podartych spodniach albo ulizani jak by nie byli facetami.. Tylko zatrzymać się i wyjeb.. każdemu po kolej Zatrzymaj nagle auto z 40km.. nie da się.. a nic już nie mowie o pełnym busie albo ciężarowce

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianka 14 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Trzeba być idiotą, żeby wejść nie spoglądając czy samochód nie jedzie. Jakie szanse ma miękki człowiek w porównaniu z pędzącym metalowym pojazdem ważącym czasami nawet kilka ton? Ludzie, nie unoście się pychą, że to samochody mają zwracać uwagę, tylko sami zadbajcie jak najlepiej możecie o swoje bezpieczeństwo! Nikt o to bardziej niż Wy zadbać nie może. Kierowców to nie zwalnia z odpowiedzialności za przepuszczanie pieszych, ale zlitujcie się piesi, większość dnia jest ciemno, większość ludzi nosi ciemne ubrania, wchodzenie ma mokrą jezdnię kilka metrów przed samochodem to niemal samobójstwo! Zadbajcie o siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podróżnik 13 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Nigdzie tak źle mi się nie jeździ jak w Iławie. Jeżdżę bardzo dużo i można to zauważyć, że wszędzie piesi ZATRZYMUJĄ SIĘ przed pasami dopiero wtedy wchodzą na nie - ale w Iławie nie, bo po co ? Samochód niech przed każdymi pasami się zatrzymuje. A tych niestety w Iławie jest zdecydowanie za dużo i za gęsto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Łatwiej jest pieszemu czasami tylko zwolnić przed pasami,żeby auto przejechało niż kierowcy ponad toną nagle zahamować - PIESI TO O WASZE ŻYCIE CHODZI !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Dla tego uważam iż należałoby doświetlić przejścia dla pieszych (każdych) w szczególności przy szkołach takimi lampami jakie są już zamontowane na ul. Sobieskiego, bardzo poprawiają widoczność podczas jazdy i pozwalają w porę dostrzec pieszego....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ewa 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Niestety w Iławie piesi również powinni zachować ostrożność a nie jak święte krowy wchodzić na jezdnię Oczywiście nie sugeruje że tak było w tych przypadkach Ale sama miałam sytuacje ze młody mężczyzna słuchając muzyki po prostu wszedł mi pod koła W ostatniej chwili wychamowalam I niestety tak jest wiele razy Piesi włącznie myślenie !!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~driver29 10 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Niektórzy łażą jak koń z klapkami na oczach. Ludzie stańcie na 10sekund przecież świat się nie zawali i rozejrzyjcie się bo to chodzi o wasze zdrowie a nawet życie. Kiedy wtargniecie przed maske kierowca ma na reakcje ułamek sekundy i nawet jesli mu sie to uda to samochód nie stanie jak wryty. Sam widze nieraz że ludzie wchodzą na przejścia jakby byli nie wiadomo kim a to świadczy tylko o braku mózgu lub totalnym debiliźmie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młoda 9 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Sama miałam sytuację że pottacilabym dwójkę biegaczy którzy dosłownie wbiegli Mi na przejście, ubrani na czarno już po zmroku, i kto wtedy jest winny? Ludzie myślcie jak chodzicie, kiedy jestem pieszym a nie kierowca dokładnie patrzę w każda stronę bo wypadków w ostatnim czasie coraz wiecej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Zgadzam się z tym co piszą poprzednicy. Piesi nie patrzą na nic tylko włażą na pasy i liczą na cud. Sama jestem kierowcą i wiem jak trudno dostrzec kogoś w ciemnej kurtce, w kapturze gdy jest wieczór i pada deszcz. Zawsze gdy widzę, że ktoś zbliża się do pasów to ustępuję, bo nie wiem co taki pieszy odstawi. Nie raz wjeżdżają nawet rowerem lub mają słuchawki w uszach i kaptur., czasem ciągną za sobą dziecko. Z taką sytuacją spotkałam się wielokrotnie. Babcia zasłoni się parasolką i popyla przed siebie a ty człowieku miej oczy dookoła głowy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianka 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja prawie zawsze staram sie przepuszczac, ale również uważam że ludzie nawet nie rozejrza sie przed wejsciem na przejscie, bo przecież mają pierwszeństwo... moze i tak... ale kiedy ktos idzie w ciemnych ubraniach to w takich warunkach jak dzisiaj na prawde ciężko jest to zauważyć, troche rozwagi również dla pieszych!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stritłirowiec 6 10 miesięcy temuocena: 17% 

  ja to na sluch ide przez przejscie slysze przeciez czy jedzie czy nie ;ppp

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kazik 5 10 miesięcy temuocena: 60% 

  ale bym ci wyk**wił przez takich jak ty są te wypadki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~halina1954 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  oj dziecko nagrałeś się w te counter strikeje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Genek 3 10 miesięcy temuocena: 71% 

  Taa jasne piesi sa winni. Kierowcy wogole nie zatrzymuja sie na pasach - mozna stac do usr. smierci zanim sie zatrzymaja. A jak juz sie wejdzie bo jeden sie zatrzymal, to z drugiej strony mozna zostac rozjechanym. Ciekawe czy IGA i "Kierowca" zatrzymuje sie widzac pieszego przy pasach? Watpie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IGA 2 10 miesięcy temuocena: 63% 

  W Ilawie to tragedia z tymi pieszymi. Chodzą jak święte krowy czasem nawet się nie rozejrza i wchodzą na przejście...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Uważajmy wszyscy i piesi i kierowcy. Ale to co pisze Iga jest prawdą. Część pieszych chodzi jak przysłowiowe święte zwierzęta. Słuchawki na uszach kaptur na oczy. Starsi też wchodzą pod same koła kiedy samochód nie ma fizycznej możliwości zatrzymania się. Jeżeli sygnalizuje pieszy wejście jest ok rozejrzy się zerknie,ale duża część idzie wzdłuż chodnika by nagle wejść bez uwagi pod koła samochodu. Uważajmy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMANC+
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAAlibaba
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2684 sekundy