REKLAMAImage

(Fot. Info Iława.)

W styczniu ratusz planuje udostępnić uczniom i mieszkańcom zamkniętą od marca tego roku halę sportowo-widowiskową nad Małym Jeziorakiem. Na jej ponowne otwarcie z niecierpliwością czeka wielu sportowców i wielu kibiców. - Będziemy się starać, by hala była dostępna jak najszybciej po Nowym Roku - zapowiada kierownik wydziału inwestycji w Urzędzie Miasta w Iławie Roman Radtke.

Przebudowa przeciekającego dachu hali oraz instalacji obiektu, w tym mechanicznej, chłodu, hydrantowej oraz przeciwpożarowej, a także remont zewnętrznej elewacji budynku - to zakres prac objętych wartą ponad 4 mln złotych inwestycją. Termin na zakończenie robót objętych główną umową pomiędzy iławskim ratuszem a wykonawcą to dopiero czerwiec 2018 roku, ale prace, które pozostają do wykonania, będą prowadzone głównie na zewnątrz i nie wpłyną na możliwość korzystania z obiektu.

W trakcie remontu okazało się, że niezbędna będzie także wymiana posadzki, zniszczonej wskutek zalania wodą. Prawie 280 tysięcy złotych trzeba było zabezpieczyć na wykonanie tego początkowo nieplanowanego zadania. 15 grudnia - to termin zakończenia prac w ramach tej części przedsięwzięcia. Jeszcze przed świętami chcielibyśmy dokonać formalności związanych z odbiorem nowej posadzki - mówi kierownik wydziału inwestycji w Urzędzie Miasta w Iławie Roman Radtke. Z przebudowanej hali uczniowie i mieszkańcy skorzystają w styczniu, a urzędnicy chcieliby, by jej otwarcie nastąpiło jak najszybciej po Nowym Roku. 

Prace w iławskiej hali są już na ostatniej prostej (fot. Info Iława). 
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4341 sekundy