Bank brodnica

(Fot. Archiwum własne.)

2017 rok przeszedł do historii, można więc podsumować, co działo się na drogach naszego regionu. Ze wstępnych danych wynika, że było zdecydowanie bezpieczniej niż w 2016 roku. W porównaniu do 2016 na Warmii i Mazurach spadła liczba wypadków, osób rannych oraz co najważniejsze - ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

Ostatni weekend minionego roku także był bezpieczniejszy niż w 2016 roku. Od 29.12.2017r. do 01.01.2018 r. na drogach naszego regionu doszło do 11 wypadków drogowych, dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych. Odnotowano 157 kolizji drogowych, policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierujących.

Mniej wypadków, mniej ofiar

W 2017 roku na warmińsko-mazurskich drogach doszło do 1 462 wypadków drogowych. To o blisko 170 wypadków mniej niż w 2016 roku. W tych zdarzeniach 118 osób zginęło - to o blisko 26% mniej niż w 2016 roku, a 1 740 zostało rannych. W porównaniu do ubiegłego roku to o blisko 300 osób rannych mniej. Policjanci odnotowali 17 392 kolizji drogowych - to prawie 11% więcej niż w 2016 roku. W omawianym okresie policjanci ujawnili 3 867 kierujących pod wpływem działania alkoholu, w ciągu 2016 roku odnotowano 3 864 takich przypadków.

Tendencja spadkowa dotycząca wypadków drogowych, a przede wszystkim ofiar tych zdarzeń to pozytywna wiadomość. Trzeba jednak powiedzieć wprost: najbardziej cieszyłby zupełny brak ofiar, brak rannych, brak wypadków. Bezpieczeństwo ruchu drogowego to suma różnych czynników, ale na wiele z nich możemy mieć wpływ.

Główne przyczyny, rodzaje zdarzeń

W 2017 roku, podobnie jak w latach ubiegłych główną przyczyną wypadków spowodowanych przez kierujących na warmińsko-mazurskich drogach było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na drugim miejscu znalazło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a trzecią główną przyczyną zdarzeń drogowych było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Najechanie na pieszego, zderzenie boczne pojazdów oraz najechanie na drzewo - to trzy główne rodzaje zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach naszego regionu w ubiegłym roku.

Bezpieczny 2018

Z przedstawionych wyżej danych wstępnych wynika, że ubiegły rok był bezpieczniejszy niż 2016. Przed nami dwanaście miesięcy nowego roku. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to składowa wielu czynników. Policjanci drogówki dołożą starań, by nadchodzący czas był naprawdę bezpieczny, jednak to po stronie wszystkich użytkowników ruchu drogowego leży obowiązek stosowania się do przepisów oraz wywiązywania się ze swoich obowiązków. Zwracając uwagę na otoczenie, dbamy nie tylko o siebie, ale i o innych. 
[KWP Olsztyn]

REKLAMAfood

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMADzień dziecka
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5151 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)