wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2018, 19:09

(Fot. Archiwum własne.)

W niedzielę 7 stycznia zawodnicy Suskiej Ligi Futsalu wybiegli po raz pierwszy w tym roku na parkiet suskiej hali sportowo-widowiskowej. Ten dzień zadecydował o tym, jak będą wyglądać pary ćwierćfinałowe fazy playoff.

Swoje mecze najpierw rozpoczęła grupa A. Najciekawsze dwa pojedynki tej grupy to mecze Gajerka z United Chicken i Gajerka z Emilianowem, czyli spotkania z udziałem trzech najlepszych zespołów tej grupy. Dwa razy zwycięsko z tych pojedynków wyszedł Gajerek. Nie bez problemów, bo w meczu z Emilianowem lider przegrywał już 4-0 (!), żeby odwrócić losy spotkania w ostatnich trzech minutach i wygrać mecz 6-4! Tym samym Gajerek, pewny pierwszego miejsca w grupie, postawił "kropkę nad i".

W grupie B za niespodziankę można uznać zwycięstwo juniorów GKS-u Wikielec z faworytem - ekipą Auto Handel Paszynin. Ponadto juniorzy Gminnego Klubu Sportowego wygrali swój drugi mecz (5-3 z Alicante) i to oni zajęli czwarte miejsce, które daje szansę gry o mistrzostwo w SLF. W decydującym spotkaniu o to, kto zajmie drugie miejsce, Auto Handel Trans Cars pokonał Cały Czas Do Przodu 2-0.

Następna kolejka, już fazy playoff, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 21 stycznia od godz. 11:00 w hali CSiR. Mecze będą trwały 2x13 minut (dwie ostatnie minuty pierwszej i drugiej połowy czas zatrzymywany). Nikt nie odpada, a przegrane drużyny zagrają o niżej notowane miejsca.