REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2018, 08:55 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Kilkanaście rzeźb z prowadzonej przez Marka Kałużę pracowni będzie można wylicytować, wspierając iławski 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdecydowana większość jest już gotowa - młodzi artyści uczęszczający tutaj na zajęcia nad swoimi rzeźbami pracowali już od kilku tygodni. Jedna, chyba najbardziej wyjątkowa, dopiero powstanie. Dlaczego wyjątkowa? Bo będzie dziełem nie jednego artysty, a wielu rąk, a zaproszenie do wspólnego rzeźbienia w niedzielę, czyli w dniu finału, jest otwarte.

O przygotowaniach pracowni do zaplanowanego na najbliższą niedzielę 14 stycznia finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Markiem Kałużą rozmawiamy w zaadaptowanym na Kuźnię Talentów budynku byłej przepompowni przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie, tuż przy rzece Iławce. To właśnie tutaj w najbliższą niedzielę powstanie rzeźba w kształcie serca, która jeszcze tego samego dnia trafi na licytację do Iławskiego Centrum Kultury. 

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rzeźbą, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych - zachęca Marek Kałuża, rzeźbiarz prowadzący pracownię działającą przy ICK. - Rozpalimy w kominku, poczęstujemy gorącą herbatą i ciastkiem.

Wspólne rzeźbienie rozpocznie się o godzinie 12:00. Tego samego dnia wielkoorkiestrowe serce zostanie pomalowane, a później pojedzie prosto do iławskiego kinoteatru, by wziąć udział w licytacji w ramach 26. finału WOŚP. Aukcja gadżetów, przedmiotów wartościowych, prac przekazanych przez lokalnych twórców rozpocznie się tam o godzinie 16:00. 
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zenek 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

    Super człowiek ,fajnie że wreszcie ma swoje lokum tylko dlaczego nikt z urzędu miasta nie zauważył że w tym budynku należy i to w trybie pilnym zmienić dach! W środku miasta dach na wysokości chodnika i płyty z azbestu tragedia !!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3615 sekundy