REKLAMASadek

(Fot. Archiwum własne.)

Poznaliśmy wyniki prestiżowego rankingu "Perspektywy 2018" w kategoriach liceów ogólnokształcących i techników. Które z lokalnych szkół zostały w nim wyróżnione i jak zmieniły się lokaty zajmowane przez nasze placówki w stosunku do poprzednich lat? Sprawdzamy.

NASZE TECHNIKA W RANKINGU "PERSPEKTYWY 2018"

Na początek warto sprawdzić, co było przez kapitułę konkursu brane pod uwagę przy przyznawaniu szkołom poszczególnych miejsc.

- Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół - wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Sprawdźmy lokaty naszych szkół wśród 300 ujętych na liście najlepszych techników w kraju.

  • Technikum Ekonomiczne w ZS w Lubawie - miejsce 102. i srebrny znak jakości (w poprzedniej edycji miejsce 221., wcześniej - poza głównym rankingiem)
  • Technikum w ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie - miejsce 123. i srebrny znak jakości (w poprzedniej edycji miejsce 88., a w 2016 roku miejsce 131.)
  • Technikum Handlowe w ZS w Lubawie - miejsce 128. i srebrny znak jakości (w poprzedniej edycji niesklasyfikowane)
  • Technikum Rolnicze w ZS w Lubawie - miejsce 290. i brązowy znak jakości (w poprzedniej edycji poza głównym rankingiem, a w 2016 roku na 144. miejscu)

W rankingu wojewódzkim Technikum Ekonomiczne w ZS w Lubawie zajęło 3. miejsce, Technikum w ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie - 4. miejsce, Technikum Handlowe w ZS w Lubawie - 5. miejsce, a Technikum Rolnicze w ZS w Lubawie - 8 miejsce. Ponadto lubawskie Technikum Elektryczne zajęło 12. lokatę w regionie.

NASZE LICEUM W RANKINGU "PERSPEKTYWY 2018"

W przypadku liceów kapituła konkursu brała pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Na liście "Perspektyw" jest 500 najlepszych liceów w kraju.

W rankingu krajowym reprezentuje nas Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie. "Żeromek" zajął 486. miejsce, uzyskując tym samym brązowy znak jakości. W ubiegłym roku szkoła była wyżej (439. miejsce), ale jeszcze wcześniej plasowała się poza rankingiem 500 najlepszych liceów w kraju. Z kolei w rankingu wojewódzkim "Żeromek" zajął 19. miejsce.

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABajka
REKLAMAMartex
REKLAMAdom
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3131 sekundy