REKLAMATYP 1 - IPB

(Fot. KPP w Iławie.)

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut doszło wczoraj wieczorem na rondzie w pobliżu iławskiej "Budowlanki". Nieustąpienie przez niedoświadczonego kierowcę forda pierwszeństwa przejazdu - to, jak ustalili policjanci, przyczyna tej kolizji. 27-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Do kolizji doszło wczoraj (10 stycznia) kilka minut po godzinie 21:00.

- Policjanci wstępnie ustalili, że 27-latek kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu citroenem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia między pojazdami. W następstwie zderzenia citroen uderzył w prawidłowo jadącą skodę - poinformowała mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W trakcie czynności okazało się, że 27-latek ma prawo jazdy dopiero od roku i trzech miesięcy. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Iławy.


Policja przypomina:

Wobec kierowcy, który w okresie 2 lat od dnia wydania mu po raz pierwszy prawa jazdy, popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta wydaje decyzję administracyjną o skierowaniu kierowcy na kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu. Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy osobie, która nie przedstawiła w wymaganym terminie zaświadczenia o ukończeniu kursu reedukacyjnego.

Starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

(źródło: Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami)

Zdjęcia, wideo: KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.301 sekundy