REKLAMATYP 1 - IPB

(fot. Archiwum własne.)

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi Iławy, sprawcy przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu znalezionego telefonu komórkowego. Znalazca ma określone obowiązki i warto potraktować je poważnie - apelują policjanci. 

Iławscy policjanci uzyskali informację o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że telefon znalazł 57-latek. Następnie mężczyzna sprzedał go do lombardu. Policjanci odzyskali telefon, a mieszkaniec Iławy za przywłaszczenie cudzej rzeczy usłyszał zarzut.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Policja przypomina,  że...

...znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. Kodeks karny za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych nakłada uprawnienia i obowiązki zarówno na znalazcę, jak i właściwy organ. Musimy pamiętać, że znalezione przedmioty nie są naszą własnością. W przypadku, gdy nie wiemy, kto jest właścicielem rzeczy, albo jeżeli nie znamy miejsca pobytu tej osoby, należy jak najszybciej zawiadomić starostę. W przypadku gdy pozostawimy sobie znalezioną rzecz, popełniamy przestępstwo przywłaszczenia.
 

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6182 sekundy