REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2018, 10:36 komentarzy 14

(Fot. Czytelnik.)

W wielu punktach Iławy niełatwo o miejsce parkingowe. To powoduje, że czasem kierowcy parkują swoje auta niezgodnie z przepisami. Jednym z miejsc, gdzie takie trudności mają miejsce, jest zaplecze ulicy Sobieskiego w pobliżu mieszczącej się tutaj galerii handlowej i wielu innych sklepów. To, że wąska jednokierunkowa uliczka często zastawiona jest autami, przeszkadza i niepokoi pieszych - mieszkańców okolicznych bloków. Nasz czytelnik pyta, czy widoczny na zdjęciach sposób parkowania jest prawidłowy, a rzeczniczka iławskiej policji potwierdza, że jego zastrzeżenia są zasadne. 

- Mam pytanie odnośnie parkowania za Galerią Nenufar w Iławie. Czy takie parkowanie jest dozwolone na drodze jednokierunkowej? To jakaś masakra, czasem po prostu nie ma jak przejść - zgłasza mieszkaniec tej części miasta.

Wskazana uliczka oznakowana jest znakiem "zakaz zatrzymywania się", więc interpretacja wydaje się oczywista. 

- Rzeczywiście, wskazany na zdjęciach sposób parkowania jest nieprawidłowy - potwierdza mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Z roku na rok obserwujemy znaczny wzrost liczby pojazdów zarejestrowanych w Iławie, a zgłoszeń i interwencji policjantów dotyczących nieprawidłowego parkowania jest mnóstwo. Reagujemy na wszystkie takie sygnały od mieszkańców, najlepiej zgłaszać je bezpośrednio dyżurnemu iławskiej policji. Polecamy też uwadze mieszkańców stosunkowo nowe narzędzie, jakim jest internetowa mapa zagrożeń dla bezpieczeństwa, gdzie można nanosić takie informacje, jak również dodać zdjęcia. Każdy zgłoszony sygnał zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzony.

Piesi, mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się, że wąska, jednokierunkowa uliczka, gdzie jest znak "zakaz zatrzymywania się", jest zastawiana autami w sposób, który czasem mocno utrudnia przejście. - Takie sytuacje należy zgłaszać, funkcjonariusze będą reagować - mówi rzeczniczka iławskiej policji (fot. Czytelnik).

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Abc 14 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Jak by pięknie na tym świecie nie było zawsze się znajdzie jakiś ćwok, któremu coś przeszkadza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~parkujący z drugiej strony 13 9 miesięcy temuocena: 67% 

  drodzy kierowcy stawiajcie auta z drugiej strony znak dotyczy tej strony na której jest ustawiony

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ganc 12 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Znak jest ustawiony na drodze jednokierunkowej więc jeżeli masz czas mazać po internetach to poczytaj przepisy (głąbie).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wski 11 9 miesięcy temuocena: 60% 

  Powiem tak: małe miasto = wielka nuda. Trzeba w życiu mieć dużo wolnego czasu, żeby poświęcać cenne chwile na fotografowanie i raportowanie takich gorących wiadomości. Ze zdjęć widzę, że przejść nikt nie blokuje, ukarany może zostać co najwyżej kierowca za niestosowanie się do znaków. W Iławie jest więcej problemów, którym należy się przyjrzeć. Tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 10 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Sprawa jest prosta: parkuje się tam, gdzie jest do tego miejsce. Za postawienie samochodu w innym miejscu należy się mandat. Będąc w Holandii postawiłem samochód prawymi kołami9 na trawniku. Po około 15 minutach podjechał policjant na motocyklu i zapłaciłem 45 euro mandatu. Można?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~D 9 9 miesięcy temuocena: 25% 

  Do piszacych konentarze zastanowcie sie nad tym artykulem , i dopiero dodajcie wasze wypociny A bardzo dobrze ze sie zwraca uwage na ten problem ,poniewaz chodzac ma sie problem z komunikacja piesza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZDZIWINY 8 9 miesięcy temuocena: 67% 

  chodzi się po chodniku nie do jezdni a tam samochody nie stały...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dudek 7 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Zgłaszający chodzi po drodze? Na żadnym ze zdjęć samochody nie utrudniają ruchu pieszych. Samochody nie stoją na chodniku widocznym przy nich. Pieszym chodzącym po tej drodze wlepiać mandat! :) A swoją drogą redakcja niech dopytać czy jest szansa na jeszcze jeden poziom parkingu w Galerii Jeziorak? Tam to dopiero horror i będzie coraz gorzej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 6 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Zgłaszający na pewno nosi moherowy beret i na pewno nie tylko to mu przeszkadza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikt 5 9 miesięcy temuocena: 44% 

  Co za konfidenci chyba nie mają co robić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obca 4 9 miesięcy temuocena: 50% 

  w Anglii i Irlandii takie parkowania to norma,ludzie szukaja dziury w calym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lucjan 3 9 miesięcy temuocena: 50% 

  W UK to za parkowanie sie płaci i nie ma problemu-złe parkowanie?-Mandat W Iławie tez powinni postawić parkometry. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktos 2 9 miesięcy temuocena: 63% 

  Jakiemuś burakowi z bloku sie nudzi,a gdzie niby zaparkować jak nie ma nigdzie wystarczająco dużo miejsc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 9 miesięcy temuocena: 80% 

  Trzeba być ślepym i nie wiedzieć, że jest znak "zakaz zatrzymywania się", to chyba nie od parady? Jak ktoś się nie stosuje do znaków drogowych to mandaty powinny się sypać gęsto. Proste i logiczne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAekobud
REKLAMAMartex
REKLAMAkomis
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3105 sekundy