REKLAMAgap
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2018, 12:39 komentarzy 2

(Fot. KPP w Iławie.)

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu iławskiego. Mężczyzna zgłosił włamanie do dwóch służbowych samochodów i kradzież prawie 40 tys. złotych. Okazało się jednak, że przestępstwa dokonał sam zgłaszający. 

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów na terenie powiatu iławskiego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a także przesłuchali świadków. Technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną. 

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że nie doszło do kradzieży z włamaniem do samochodów. Okazało się, że zgłaszający złożył zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i przywłaszczył firmowe pieniądze w kwocie prawie 40 tys. złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, w tym zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, zniszczenia samochodów oraz przywłaszczenia pieniędzy.

Kodeks karny za samo przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

[KPP w Iławie]
 

REKLAMANotus_nowa

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Iławianka 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Poprawka: Zgłosił uszkodzenie dwóch aut i kradzież pieniędzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ŻAL ME...ICH 1 ponad rok temuocena: 100% 

  :)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4016 sekundy