REKLAMASadek

(Fot. Archiwum własne.)

Pamiętacie ubiegłoroczną wizytę na stacji Iława Główna autentycznej, zabytkowej lokomotywy parowej? W tym roku, latem, na iławskim dworcu znów będzie niczym w słynnym wierszu dla dzieci Juliana Tuwima "Lokomotywa". Parowóz najprawdopodobniej zawita do nas dwukrotnie.

Już wiadomo, że pociąg specjalny prowadzony zabytkową lokomotywą parową ponownie zawita na Warmię i Mazury w dniach 20-24 lipca. 

- Pociąg ten będzie kursował w naszym regionie przez 4 dni, a do Iławy parowóz zawita najprawdopodobniej dwukrotnie, pierwszy raz ciągnąc specjalny skład z Warszawy do Malborka oraz na koniec tej nostalgicznej wyprawy - z Olsztyna do Poznania przez Toruń - przekazał nam pan Tomasz, pasjonat kolejnictwa z naszego miasta, który - podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej wizyty lokomotywy parowej w Iławie - i tym razem trzyma rękę na pulsie. - Informację o tym wydarzeniu podaję dosyć szybko, aby osoby chętne nie tylko mogły obejrzeć ten skład na iławskim dworcu, ale też miały możliwość przejazdu tym zabytkowym składem. 

Wszystkie szczegóły oraz rezerwacja biletów pojawią się na stronie przewoźnika www.turkol.pl w zakładce "kalendarium". Warto wiedzieć, że bilety dla dzieci do lat 4 są całkowicie bezpłatne. 

- Lokomotywa parowa z wolsztyńskiej parowozowni serii Pt47, która to odwiedziła nasze miasto w ubiegłym roku, jest to parowóz pośpieszny polskiej produkcji, który może ciągnąć składy pasażerskie z prędkością dochodzącą do 110 km/h - przytacza jedną z wielu ciekawostek pan Tomasz. - Pamiętam, że w ubiegłym roku wiele osób zadawało pytanie, po co na dworzec w Iławie przyjechała straż pożarna, czy w celu zabezpieczenia? Otóż, straż pożarna była tam w celu uzupełnienia wody w lokomotywie, ten kolos na trasie 100 km pobiera około 10 metrów sześciennych wody i spala około trzech ton węgla. Wszyscy, którzy nie mogli w zeszłym roku zobaczyć tego cudu techniki na iławskich torach, zapraszam w lipcu tego roku na dworzec Iława Główna lub Iława Miasto, gdzie parowóz będzie przejeżdżał z maksymalną prędkością. Będzie to okazja do zrobienia ciekawych zdjęć oraz do nagrania filmów.

Cóż, oby do lata!

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3645 sekundy