REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2018, 11:02 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Dla ponad ośmiu tysięcy mieszkańców Susza i gminy Susz zakończyły się uciążliwości związane z warunkową przydatnością wody do spożycia. W datowanym na dzisiaj (12 lutego) komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Iławie stwierdzono, że woda z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Suszu jest już w pełni przydatna do spożycia przez ludzi.

-  Woda może być bez ograniczeń używana do spożycia, jak również do celów higieniczno-sanitarnych - poinformowała szefowa iławskiego Sanepidu Jolanta Labiś.

h

Przypomnijmy, wskazany wodociąg zaopatruje Susz, Bronowo, Dąbrówkę, Emilianowo, Karolewo, Kamieniec, Michałowo, Różnowo, Adamowo i Ulnowo, łącznie - jak wynika z danych Sanepidu - 8 120 osób. 

Początkowo obawiano się, że przywrócenie wody do jakości wymaganej na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia może potrwać nawet miesiąc, do 5 marca. Jednak Zakładowi Usług Komunalnych w Suszu udało się rozwiązać problem szybciej.

Mógł się do tego przyczynić zakup przez ZUK lampy UV - sterylizatora. Zamontowano go na wyjściu ze stacji uzdatniania wody w Suszu w nocy z czwartku na piątek. Dzisiaj (12 lutego) poznaliśmy wyniki pobranych w piątek próbek.

REKLAMAabs2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~suszak 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

    Ok na wyjściu wszystko super. Ale czy sanepid zapukał do choćby 5 losowych mieszkań i stamtąd pobrał próbki wody tej, która wylatuje ludziom z kranu? A może woda po drodze też coś łapie? Stare poniemieckie azbestowe rury wodociągowe swój właściwy okres użytkowania przekroczyły zapewne juz kilkukrotnie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~tymuś 1 11 miesięcy temuocena: 60% 

    kolego ,,suszak,,.. sanepid,burmistrza czy też śmiesznego bolka nie interesuje przeciętny kowalski .... grunt że oni mają zdatną i czystą wodę

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5542 sekundy