REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2018, 09:54 komentarzy 5

(Fot. Archiwum własne.)

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o groźby karalne i zniszczenie mienia. Policjanci ustalili, że sprawca groził swojemu sąsiadowi, po czym porysował mu samochód. Okazało się, że 28-latek groził również swojej byłej partnerce pozbawieniem życia. Teraz mężczyzna będzie musiał dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zniszczeniu mienia. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że sprawca za pomocą ostrego narzędzia porysował samochód pokrzywdzonego. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o zniszczeniu mienia oraz przesłuchali świadków. Przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia i wykonali dokumentację fotograficzną. W trakcie czynności ustalili, że sprawcą uszkodzenia powłoki lakierniczej toyoty jest 28-latek. Okazało się, że to nie jedyny czyn, jakiego się dopuścił. Mężczyzna groził również pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu ostródzkiego groził również swojej byłej partnerce, która w obawie o swoje życie i zdrowie także o wszystkim poinformowała policjantów. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali 28-latka i osadzili go w policyjnej celi. Podczas czynności mundurowi przesłuchali świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutów. 

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec mieszkańca powiatu ostródzkiego policyjny dozór. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego dwa razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m.

Za przestępstwo psychicznego i fizycznego znęcania się w warunkach tzw. "recydywy" (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo) kodeks karny przewiduje karę nawet do 7 i pół roku więzienia.

REKLAMANotus_nowa

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bonzo 5 11 miesięcy temu

  Zwykły lamus! I spowrotem na cwelownie rymc!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert 4 11 miesięcy temu

  Prawdziwy bandzior! Pastwil sie nad bezbronna kobieta i pod oslona nocy porysowal komus auto Ciota boy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolaOczy 3 11 miesięcy temuocena: 50% 

  w Redaktorze, mocy działanie silne odczuwam. a tak na powaznie, nie powino byc, " recydywista grozil bylej partnerce i uszkodzil auto sasiadowi ? Proponuje wrocic do czasow liceum i sprobowac napisac cos poprawa forma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 2 11 miesięcy temu

  Gosciu powinien isc siedziec za to co zrobil ale hak zwykle tacy Sa bez karni polskie prawo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też czytelnik 1 11 miesięcy temuocena: 88% 

  Za to ten komentarz jest poprawny, słyszał Pan (?) o polskich znakach, o dużej literze na początku zdania?

  Edytowany: 11 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3831 sekundy