REKLAMAgap
Interwencja w Półwsi.

Interwencja w Półwsi. (Fot. OSP Dobrzyki.)

Pechowa trzynastka - tyle interwencji odnotowali iławscy strażacy w trakcie minionego tygodnia, w okresie od 6 do 12 lutego. Wiele zdarzeń miało związek z trwającym okresem grzewczym. W Półwsi strażacy walczyli z pożarem w kotłowni, w wyniku którego doszło do intensywnego zadymienia pomieszczenia. Wiele szczęścia mieli mieszkańcy budynku w Łążynie, gdzie pomimo później pory w porę dostrzeżono pożar drewnianej belki przylegającej do komina.

7 lutego, Susz ul. Koszarowa – pożar śmietnika kontenerowego.

7 lutego, Iława, ul. Ostródzka, magazyny Szynaka Logistic – zgłoszenie z systemu sygnalizacji wykrywania pożaru. Na szczęście był to jedynie alarm fałszywy.

7 lutego, Półwieś – zadymienie w piwnicy. Do dyżurnego straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w piwnicy budynku mieszkalnego. Ze zgłoszenia wynikało, że pożar rozwija się w pomieszczeniu kotłowni. Strażacy, którzy dotarli na miejsce, po odłączeniu zasilania elektrycznego ustalili, że doszło do zapalenia się osprzętu elektrycznego pieca, co wygenerowało dużą ilość dymu. Pomieszczenie oddymiono i sprawdzono dokładnie, czy nie ma zagrożenia. 

9 lutego, Łążyn – pożar drewnianej belki konstrukcyjnej przyległej do komina. Najprawdopodobniej uszkodzenie komina było powodem interwencji, na szczęście mimo godzin nocnych mieszkańcy domu w porę zauważyli pożar.

9 lutego, Susz – pożar sadzy w budynku mieszkalnym.

9 lutego, Lubawa, ul. Warszawska – otwarcie drzwi do mieszkania. W mieszkaniu znajdował się starszy mężczyzna, który samodzielnie nie był w stanie otworzyć drzwi. Mężczyzna pozostał pod opieką ratowników medycznych.

9 lutego, Lubawa, ul. Wyzwolenia – zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowali tylko kierowcy. Mimo znacznych uszkodzeń pojazdów opuścili je samodzielnie przed przybyciem straży. 
Działania zastępów polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatorów,
- udzieleniu pomocy medycznej kierowcom 
- posypaniu sorbentem płynów poeksploatacyjnych z pojazdów i zebraniu ich z jezdni,
- przekazaniu drugiego poszkodowanego z samochodu OSP do ZRM.
Jeden z kierowców zabrany został do iławskiego szpitala.

10 lutego, Jerzwałd – kolejny pożar sadzy.

10 lutego, Falknowo, samochód osobowy wjechał do rowu. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

11 lutego, Sampława – pożar drewnianego budynku gospodarczego na jednej z posesji. Paliła się drewniana szopka, ogień nie zagrażał sąsiednim budynkom oraz nie było osób poszkodowanych.

11 lutego, Iława, ul. Marii Skłodowskiej – Curie – pożar śmietnika kontenerowego.

11 lutego, Iława, ul. Kościuszki, budynki szkoły im. Włodkowica – alarm z monitoringu pożarowego spowodowany uszkodzeniem systemu.

12 lutego, Wikielec – pożar sadzy w budynku mieszkalnym.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3654 sekundy