REKLAMAimage2

(Fot. Archiwum własne.)

Na początku lutego na naszym portalu publikowaliśmy apel iławskich działkowców, by tereny lokalnych rodzinnych ogrodów działkowych objąć częstszymi patrolami. - Wciąż padamy ofiarą włamywaczy, złodziei, wandali - skarżyli się właściciele ogródków i altanek. Komenda zapowiedziała, iż na poważnie potraktuje zgłoszenie o tym, iż ta grupa mieszkańców czuje się zagrożona. Za jeden z efektów wzmożonych działań można uznać zatrzymanie 19-letniego mężczyzny, sprawcy włamań i kradzieży. Usłyszał aż 9 zarzutów. 

Sprawca, wykorzystując nieobecność właścicieli, włamywał się do altanek, skąd kradł głównie elektronarzędzia. 

- Policjanci przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych o popełnionym przestępstwie oraz przesłuchali świadków - mówi Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy policji. - Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny na terenie ogródków działkowych oraz wykonali dokumentację fotograficzną. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że kradzieży z włamaniem w styczniu dokonał 19-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy  pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 9 zarzutów. 

Część skradzionych przedmiotów wróciła z powrotem do właścicieli. Sprawcy grozi nawet 10 lat w więzieniu.
 

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4801 sekundy