REKLAMAZIELONKA 2
Bank brodnica

(Fot. materiały prasowe.)

Pierwszy lot z portu lotniczego Olsztyn-Mazury do Dortmundu zaplanowano na 14 maja tego roku. O tym podczas spotkania z przedstawicielami mediów poinformowali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Gabor Vasarhelyi z Wizz Air.

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair) i Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca 2018 roku zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), natomiast w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet.

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. 

- Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat. Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. 

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. 

- To dla mnie wielka przyjemność, że możemy przekazać Państwu tę informację - mówił Gabor Vasarhelyi, menedżer do spraw komunikacji w Wizz Air. - My już od dawna promujemy region Warmii i Mazur wśród naszych klientów. Wierzę, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać ten uroczy region, co wpłynie korzystnie również na rozwój lokalnego rynku pracy. To także dogodne rozwiązanie w kontekście turystycznych wyjazdów weekendowych.

Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, które kosztują od 59 zł.

[warmia.mazury.pl]
 

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.1144 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)