REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2018, 00:00 komentarzy 2

(Fot. Archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Decyzje związane z wyborem szkoły zawsze powodują dylematy. Aby pomóc w ich przezwyciężeniu, miejskie szkoły zapraszają na dni otwarte.

- Zrobimy wszystko, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo w miejskich szkołach i uniknąć przepełnienia, a tym samym dwuzmianowości - w ten sposób wiceburmistrz Ewa Junkier komentuje zarządzenie w spawie przenoszenia dzieci z klas 3 do szkół podstawowych przekształcanych z gimnazjów. 

W związku z reformą oświaty z 2017 roku proces wygaszania gimnazjów trwa. W czerwcu 2018 roku przedostatni rocznik klas gimnazjalnych opuści mury szkoły SP 1 i SP 5 w Iławie. Sytuacja ta jak w ubiegłym roku spowoduje, że zwolni się miejsce w  tych placówkach dla dzieci z obecnych klas 3 i 6. Rodzice z pozostałych podstawówek mogą przenieść tam swoje pociechy. 

Jak podaje Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli, propozycja ta ma na celu przede wszystkim wyrównanie ilości uczniów w szkołach miejskich, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa uczniów, lepszego oddziaływania wychowawczego na podopiecznych oraz uniknięcie dwuzmianowości.

Dyrektorzy SP1 i SP5 zachęcają do udziału w dniach otwartych dla rodziców i zapraszają do zwiedzania swoich placówek. W tym czasie będzie można nie tylko obejrzeć, jak przygotowane są sale, ale także porozmawiać z nauczycielami.

To ważna decyzja i spory dylemat. By pomóc w podjęciu dobrej decyzji, dyrektorzy dwóch iławskich podstawówek zapraszają na dni otwarte.

[Publikacja Urzędu Miasta w Iławie]
 

REKLAMAMozart2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Michał. 2 ponad rok temuocena: 0% 

    Moje dziecko chodzi do 3 kl. SP 2 mieszkamy na os. Ostródzkim i chcę je przenieść do SP1 a tam nie chcą przyjąć mi deklaracji.Dlaczego czy mają takie prawo nie przyjąć ode mnie deklaracji ew.przenieść mi dziecko do SP5??? Paranoja.Może ktoś zna jakiś akt prawny dlaczego nie do SP1???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Zachęcać do zmiany szkoły - tak. Zmuszać - nie. W chwili obecnej odnoszę wrażenie, że (my - rodzice) jesteśmy zmuszani do przeniesienia dziecka do innej, konkretnie wskazanej szkoły. I nie ma tu znaczenia, że dziecko musiałoby codziennie do szkoły pokonywać drogę przez prawie całą Iławę. "Bo jak nie to...". W ubiegłym roku jednym zarządzeniem burmistrza całe klasy były przenoszone do innych szkół. W tym roku będzie pewnie to samo. Żałosne jest to Panie burmistrzu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5704 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)