REKLAMADPK

(Fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie.)

W Nowym Mieście Lubawskim wdrożono system teleopieki domowej. Uroczyste spotkanie rozpoczynające proces jego wdrożenia odbyło się w tutejszym urzędzie miasta. 

Gmina miejska na realizację powyższego działania otrzymała 50% wsparcie finansowe samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzięki podjętej inicjatywie 20 seniorów otrzyma bezpłatnie specjalne telefony stacjonarne, bądź komórkowe oraz urządzenia alarmowe tzw. "czerwone przyciski".

Seniorzy będą mieli zapewnioną całodobową gotowość centrum operacyjno-alarmowego, które podejmie działania ratownicze po otrzymaniu od osoby starszej sygnału za pośrednictwem „czerwonego przycisku alarmowego”.

Udział w programie jest bezpłatny, a warunkiem przystąpienia do niego było wypełnienie ankiety informacyjnej, posiadanie sprawnego telefonu stacjonarnego lub komórkowego, którego numer nie jest zastrzeżony. Każdy senior korzystający z Teleopieki Domowej, jego opiekun lub członek rodziny zostali przeszkoleni z obsługi systemu i w każdej chwili mogą zwrócić się do pracowników Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim o dodatkowe informacje.

Teleopieka Domowa jest kolejną inicjatywą w Nowym Mieście Lubawskim - po Karcie Seniora i Kopercie Życia - kierowaną do seniorów, celem podnoszenia ich bezpieczeństwa i komfortu życia.

Urząd Marszałkowski w Olsztynie

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4355 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)