REKLAMATYP 1 - IPB
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2018, 11:20 komentarzy 3

(Fot. Czytelnik/archiwum, zdjęcie ilustracyjne.)

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec podejrzanych o dokonanie dwóch rozbojów na mieszkańcach Iławy. Mężczyźni, którzy trafili do policyjnego aresztu, pobili pokrzywdzonych, a następnie ukradli im telefony komórkowe oraz portfel z zawartością. Jedna z ofiar doznała poważnych obrażeń twarzy i głowy, trafiła do olsztyńskiego szpitala. Nawet 18 lat więzienia - to kara, z jaką muszą się teraz liczyć chuligani. 

W miniony weekend oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pobiciu i kradzieży. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. 

- Ustalili, że dwaj mężczyźni dotkliwie pobili mężczyznę, po czym ukradli mu telefon oraz portfel z zawartością, a następnie oddalili się - relacjonuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - W związku z tym, że pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń twarzy i głowy, mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. 

Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze przeprowadzili również oględziny miejsca zdarzenia i wykonali dokumentację fotograficzną. Podczas prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że rozboju dokonali dwaj mieszkańcy Iławy. 17-latek i jego o 6 lat starszy brat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Okazało się, że 17-latek jest również poszukiwany przez sąd, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 

Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyny taki czyn młodych mieszkańców Iławy. Mężczyźni ci zaledwie pół godziny wcześniej przed jednym z iławskich lokali rozrywkowych pobili innego mieszkańca Iławy i ukradli mu telefon komórkowy. 

17-latek i jego starszy brat usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec sprawców rozboju o charakterze chuligańskim tymczasowy areszt. Mężczyźni najbliższe dwa miesiące spędzą w więzieniu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które w najbliższym czasie zostanie przekazane pokrzywdzonym.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

REKLAMAMozart2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ruda 3 ponad rok temuocena: 100% 

  ruda byłeś durniu i widziałeś-orzel bez skrzydełek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orzel 2 ponad rok temuocena: 67% 

  SINUS jest bardzo rozrywkowy wewnątrz i na zewnątrz tych dwóch i poszkodowany bawili się w lokalu patologia !!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Tylko kara śmierci oczyści społeczeństwo z tych podludzi!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4412 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)