REKLAMAimage2

(Fot. Info Iława.)

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się zorganizowany w miniony piątek w Galerii "na wprost" w Iławie wernisaż wspólnej wystawy członków Stowarzyszenia Miłośników Sztuki. Pod jego skrzydłami działa szkoła malarstwa. Przyszedł czas na zaprezentowanie efektów pracy jej adeptów.

"Na wprost" zaprezentowało prace: Marii Plawgo, Barbary Paprockiej, Darii Ziółkowskiej, Macieja Roznerskiego, Edwarda Baranowskiego, Andrzeja Mazurkiewicza, Krystyny Pytlewskiej i Barbary Ząbkiewicz. Dla wielu z nich to pierwsza wystawa. Przez lokalną publiczność została przyjęta ciepło i z dużym zainteresowaniem. W wernisażu uczestniczyła m.in. wiceburmistrz Ewa Junkier, która gratulowała twórcom pasji i umiejętności oraz przekazała upominki od Urzędu Miasta w Iławie. 

Ten rok jest dla galerii sztuki przy ul. Niepodległości w Iławie jubileuszowy. "Na wprost" działa już od dziesięciu lat. Z tej okazji przygotowywana jest uroczysta wystawa zbiorowa podsumowująca dorobek galerii. Wydarzenie zaplanowano na 18 maja.

Tymczasem przedstawiamy fotorelację z piątkowego wernisażu oraz materiały wideo, w tym wywiad Bartosza Gonzaleza z właścicielem galerii Edwardem Baranowskim.

Zdjęcia i wideo: Łukasz Siudziński.
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4355 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)