REKLAMAKarczma2
REKLAMAGaleria2

(Zdjęcia: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych.)

Odzew publicznych instytucji, prywatnych firm i indywidualnych mieszkańców przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów! Dobiegła końca zorganizowana w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie akcja zbiórki elektrośmieci pod hasłem "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci. Szkole pomagamy i świat oczyszczamy". Pora na jej podsumowanie.

- Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, większym, niż się spodziewaliśmy - przyznaje koordynatorka przedsięwzięcia Sabina Wtulich. - Widać po reakcji mieszkańców Iławy, że była bardzo potrzebna. Do dzisiaj jeszcze są nam przynoszone elektroodpady. Dla mnie osobiście to był niesamowity czas. Dziękuję wszystkim za bezinteresowną pomoc. Za każdą małą baterię, telefon i ogromną lodówkę. 

g

Podziękowania koordynator i cała szkoła kierują do wszystkich instytucji: Warsztatów Terapii Zajęciowej, przedszkoli nr 2, 4, 6, integracyjnego oraz Majka, Zakładu Karnego w Iławie, Szkoły Podstawowej nr 1, prywatnych firm i indywidualnych mieszkańców, którzy wsparli akcję będącą częścią realizowanego w szkole programu edukacji ekologicznej.

- Było to ciekawe przeżycie dla całej naszej placówki, nowe doświadczenie. Jestem dumna z naszych uczniów, którzy dzielnie nosili odpady. Razem sprawdzaliśmy niektóre skarby, bo nie mogliśmy uwierzyć, że przedmiot wygląda na nowy, a nie działa - podsumowuje koordynatorka akcji.

Po odbiór elektrośmieci przyjeżdżają kolejne samochody. Ile to łącznie kilogramów? Liczenie jest jeszcze w toku, ale już teraz wiadomo, że naprawdę sporo. Wkrótce Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych,  gdzie jest sprawowana opieka nad uczniami niepełnosprawnymi, zamieni elektroodpady na środki przeznaczone na zakup pomocy naukowych dla podopiecznych. 

- Już myślę o kolejnej zbiórce za rok - zapowiada Sabina Wtulich.

Iława pozbyła się góry elektrośmieci (zdjęcia: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych).

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9114 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)