REKLAMADPK

(Fot. materiały prasowe.)

Już dzisiaj (13 kwietnia) wieczorem w Starym Tartaku w Iławie odbędzie się koncert będący muzycznym hołdem dla legendarnego zespołu Pink Floyd. Dla iławian zagra zespół tribute-bandowy The Echoes Project, a ponadto Pinky Loops. To duet elektryczny grający na instrumentach smyczkowych. Artystki przedstawią własne aranżacje piosenek Stinga, Michaela Jacksona, ACDC, a także utwory muzyki filmowej. Zapraszamy na godzinę 19:00.

O ARTYSTACH

Pinky Loops to duet elektryczny grający na instrumentach smyczkowych: skrzypcach (Marta Lutrzykowska) i wiolonczeli (Joanna Czerwińska). Obie są profesjonalnymi muzykami. Tym, co je wyróżnia, jest fakt, że grają z wykorzystaniem urządzenia o nazwie looper. Służy ono do nagrywania na żywo partii muzycznych, które następnie są zapętlane, dając podkład do kolejnych zagranych fraz. Dzięki temu rozwiązaniu grane przez dziewczyny własne aranże muzyczne są ciekawe i niestandardowe. Wybrana do ich projektu muzyka jest wszechstronna. Można usłyszeć m.in. piosenki Stinga, Michaela Jacksona, ACDC, czy też utwory muzyki filmowej, jak np. z filmu Incepcja. Dodatkowym elementem wizualnym duetu jest kolor różowy, lecz nie jest on przewodni. A dlaczego Pinky Loops? Pinky, bo looper ma różowe elementy, a jest on trzecim członkiem zespołu. A dlaczego Loops? Wiadomo, "loopuje" znaczy zapętla. 

Z kolei The Echoes Project to zespół tribute-bandowy grający muzykę Pink Floyd. Powstał w Bydgoszczy w 2012 roku. Po zmianach osobowych dopiero w 2014 roku rozpoczął pracę nad swoim projektem, jakim był Bydgoszcz The Wall Show. Koncert został zorganizowany z okazji 25-lecia obalenia muru berlińskiego, ale przede wszystkim zmian politycznych, które miały miejsce w Polsce. 

Koncert zespołu w Starym Tartaku będzie kameralny. Zamiast 11 muzyków TEP zagra tylko 5. Będą to: Tymon Czerwiński - gitarzysta, Kamil Kuliński - wokalista, Dariusz Chojnacki - gitara basowa, Mateusz Szałkiewicz - instrumenty klawiszowe, Piotr Jaracz - bębny.

TEP zagra większość utworów z albumu "The Wall". Zostały one przearanżowane na mniejszy skład. 
Bilety na koncert można kupić w restauracji Stary Tartak przy ulicy Biskupskiej w Iławie. Cena to 40 zł. 

WIĘCEJ O ZESPOŁACH - PRZYDATNE LINKI

Nagrania The Echoes Project: 

link1
link2

Nagrania Pinky Loops:

link1
link2

Wydarzenie w mediach społecznościowych:

link
 

REKLAMAMozart2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4435 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)