REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 kwietnia 2018, 13:06 komentarzy 3

(Fot. Czytelnik.)

Internauta skarży się, iż cmentarz komunalny na ulicy Ostródzkiej w Iławie nie jest utrzymywany w należytym porządku. Jak wskazuje, kosze na odpady stoją przy głównej bramie nekropolii. Jego zdjęcia świadczą o tym, że nie wszystkim odwiedzającym cmentarz chce się tam wędrować ze śmieciami. Efektem jest kilka stert opadów pozostawionych przy cmentarnych alejkach, w miejscach, gdzie wcześniej stały kosze. Paradoksalnie, ma to związek z faktem, iż w okresie świątecznym, gdy groby odwiedzane są częściej, administrator cmentarza zadbał o to, by śmieci były wywożone częściej.

- Tak firma sprząta nasz cmentarz komunalny na ul. Ostródzkiej. Pojemniki stoją przy bramie głównej od strony obwodnicy (25+1 duży), a na cmentarzu śmieci leżą wszędzie tam, gdzie kiedyś stały pojemniki - zgłasza Czytelnik.

g

Jak sprawdzamy u administratora cmentarza, nie miała miejsca żadna obowiązująca na stałe zmiana lokalizacji koszy. Są po prostu wystawiane, by spółka komunalna mogła odebrać odpady. Dzieje się tak zarówno przy górnej, jak i dolnej bramie cmentarza. W każdym z tych miejsc jest po 25 pojemników.

Tymczasowej zmianie uległa natomiast częstotliwość odbioru odpadów z cmentarza. To powoduje, że pojemniki o wiele częściej trzeba przestawić z alejek pod bramy, bo na sam cmentarz Koma wjechać nie może.

- Odpady z cmentarza zazwyczaj odbierane są dwa razy w tygodniu. Natomiast w okresie przed i po Świętach Wielkanocnych, gdy panuje wzmożony ruch, śmieci odbierane są codziennie - dowiedzieliśmy się od pracownika przedsiębiorstwa Lazur, będącego administratorem cmentarza. - Po odebraniu odpadów przez spółkę komunalną kosze są przestawiane z powrotem na alejki. Co do odpadów pozostawianych wzdłuż alejek przez niektórych odwiedzających, nasi pracownicy starają się je uprzątać. Robią to w godzinach naszej pracy, tj. od 7 do 15.

Częstotliwość odbioru odpadów z cmentarza przy ulicy Ostródzkiej wróci do normy w najbliższy poniedziałek.

Wtedy kosze znów trzeba będzie wystawiać pod bramy, aby mogły zostać odebrane odpady, tylko dwa razy w tygodniu, a nie jak obecnie - codziennie. Zatem częściej będą tam, gdzie oczekują tego odwiedzający - w pobliżu grobów, wzdłuż alejek.

REKLAMAMozart2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Nicka 3 11 miesięcy temu

  Do @ZOK: Pewnie na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łun 2 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Wina Adama! Adam be, Ewa cacy! :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZOK 1 11 miesięcy temuocena: 33% 

  Ten bałagan to na cmentarzu, czy na ulicy Ostródzkiej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4529 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)