REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2018, 10:45 komentarzy 1

(Fot. Czytelnik.)

Bezdomni opanowali opustoszały zabytkowy budynek przy ulicy Ostródzkiej 2 w Iławie - alarmuje czytelnik. Na jego zdjęciach widać, iż przeznaczony na sprzedaż miejski obiekt zamienił się w noclegownię, a wokół panuje nieporządek. Istnienia tego problemu jest świadomy właściciel. Zlecone przez miasto prace, których celem jest zabezpieczenie kamienicy przed dewastacją, są już w toku.

Kamienica przy ulicy Ostródzkiej, w związku z planami jej sprzedaży, opustoszała już jakiś czas temu. Zameldowanych, oficjalnych lokatorów zastąpili jednak ci nielegalni, osoby bezdomne, a także bawiące się tu dzieci.

- Niestety, kamienica jest w centrum zainteresowania różnych środowisk ulicznych: od nocujących bezdomnych po osoby, które rozbierają i wynoszą wszystko, co tylko da się sprzedać i to w biały dzień - zgłasza czytelnik. - Nie brakuje też dzieci "bawiących" się w dom. I te wszędobylskie góry śmieci, po prostu wstyd.

Istnienia tego problemu świadomy jest właściciel. Już w miniony weekend, gdy sprawa została nam zgłoszona, trwały prace polegające na zabezpieczeniu kamienicy przed dostępem do niej niepowołanych osób.

- Prace te polegają na zamurowaniu okien na parterze budynku i zamknięciu drzwi - wyjaśnia Wiesław Pieńczewski, kierownik Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym iławskiego ratusza.

Jednocześnie w toku są prace związane z planowaną sprzedażą malowniczo położonej nad Iławką zabytkowej kamienicy. 

- Zleciliśmy wykonanie wyceny tego budynku, jak również obiektu przy Mazurskiej 2. Takie wyceny powinny być gotowe za około 3 tygodnie - dodaje Wiesław Pieńczewski.

Nowych właścicieli zarówno Ostródzka 2, jak i Mazurska 2 mogą mieć latem tego roku. Przetarg odbędzie się po dwóch miesiącach po jego ogłoszeniu. Połowa lipca - to prawdopodobna data zbycia przez miasto tych dwóch budynków. Z naszych informacji wynika, że zainteresowania potencjalnych inwestorów nie brakuje.

Zdjęcia: nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mundek 1 11 miesięcy temu

    ja bym ich zaprosił do środka a następnie dopiero zamurował w nocy drzwi i okna. zawsze robiłem tak w simsach i pozbywałem się niechcianego elementu

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4703 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)