REKLAMADPK

(Fot. Cezary Oracki.)

Przedstawiciele władz Gminy Susz oraz sołectwa Januszewo dokonali w piątek, 6 kwietnia br., oficjalnego otwarcia dla mieszkańców przebudowanej świetlicy wiejskiej w Januszewie. To kolejna inwestycja gminy w wiejskie obiekty, służące mieszkańcom.

W ramach wykonanej przebudowy świetlicy w Januszewie zmodernizowano istniejącą część obiektu oraz dobudowano pomieszczenia zaplecza socjalno-sanitarnego o powierzchni 74 metrów kw. Inwestycję, której koszt wyniósł 272 tysiące złotych, wykonał Zakład Usługowy „Muzeal” z Iławy.

W ostatni piątek świetlicę po remoncie oddano do użytku mieszkańców. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, radny Bogusław Dziki oraz pani sołtys Januszewa Agnieszka Słodowska i dwoje młodych mieszkańców wsi – Kacper Seroka i Julia Pietrzak. W uroczystości wzięli udział także: radna Powiatu Iławskiego Regina Szpindler, zastępca Burmistrza Susza Zdzisław Zdzichowski, sołtysi kilku sąsiednich sołectw oraz mieszkańcy Januszewa. Nowe pomieszczenia zostały poświęcone przez proboszcza parafii w Redakach, ks. Ryszarda Dębskiego.

Januszewo to kolejna inwestycja gminy w świetlice wiejskie. Następny obiekt tego typu powstaje w Kamieńcu. Pięć miesięcy temu rozpoczęła się tam budowa parterowego budynku o powierzchni 229 metrów kw. Obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańcom do końca września bieżącego roku. W najbliższych dniach ruszy także rozbiórka starej, drewnianej świetlicy wiejskiej w Michałowie i budowa w tej miejscowości nowego obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu.

Cezary Oracki, Urząd Miejski w Suszu

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)