REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 kwietnia 2018, 10:35 komentarzy 2
Fot. materiały inwestora.

Fot. materiały inwestora.

Wyboista jest droga do realizacji jednej z priorytetowych, wieloletnich inwestycji samorządu Powiatu Iławskiego. Planuje on budowę na Lipowym Dworze docelowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. Ma to być miejsce zapewniające optymalne warunki do edukacji dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami, duży i nowoczesny obiekt z internatem i centrum rehabilitacji. Jest już działka i projekt, którego walory architektoniczne wzbudziły duże pozytywne zainteresowanie internautów. Czego zabrakło? Chętnego do budowy...

Termin na składanie ofert dla firm zainteresowanych wykonaniem tego zadania minął w ostatni poniedziałek, 9 kwietnia. Okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta, w związku z tym postępowanie trzeba było unieważnić.

Było to już drugie nieudane podejście do znalezienia wykonawcy tej istotnej dla samorządu Powiatu Iławskiego inwestycji. Wcześniej, w pierwszym przetargu, unieważnionym 13 marca, wpłynęły dwie oferty, ale zaproponowane ceny znacznie przewyższyły kwotę, jaką zaplanowano na realizację zadania. Firma Novum ze Szczytna złożyła wtedy ofertę opiewającą na niemal 25 mln złotych, natomiast Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB na 36,7 mln złotych. Tymczasem samorząd na wykonanie inwestycji przeznaczył 15,6 mln.

Projekt jednak nie jest odkładany na półkę.

- Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Iławskiego w tym tygodniu zapadła decyzja, iż przystąpimy do ogłoszenia kolejnego przetargu - mówi Anna Rabczyńska, sekretarz Powiatu Iławskiego.

Jak dodaje, doświadczenie uczy, że cierpliwość popłaca.

- Podobne trudności miały miejsce w przypadku przetargu na zagospodarowanie terenu po byłym lądowisku dla helikopterów Powiatowego Szpitala w Iławie. Jednak czwarty przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy, który złożył ofertę z ceną, która była do zaakceptowania. Liczymy, że tak stanie się również tym razem - nie ukrywa Anna Rabczyńska.

Śledzimy postępy dotyczące tego przedsięwzięcia, tymczasem przypomnijmy najważniejsze założenia. 

Budowa docelowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie to inwestycja wieloletnia, której realizacja może zacząć się w tym roku, a dobiegnie końca w styczniu 2020. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Urban Architect z Olsztyna, ma mieścić się na działce przy ulicy Sucharskiego na Lipowym Dworze. Teren pod inwestycję nieodpłatnie przekazała Powiatowi Iławskiemu gmina miejska Iława. Przewidywana liczba uczniów placówki to 200 osób. Szkoła będzie kształcić dzieci i młodzież z lekką, umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością. Obiekt to także internat i centrum rehabilitacji. Na przyległym terenie planuje się m.in. trawiaste boisko z piłkochwytami, dwa wewnętrzne patia i zieleń.

Projekt nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. Dokumentację przygotowała pracownia Urban Architect z Olsztyna na zlecenie samorządu Powiatu Iławskiego. Materiały można powiększyć, klikając na strzałki w prawym górnym rogu grafiki.

REKLAMANotus_nowa

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zbyszek 2 9 miesięcy temu

    Jak zwykle Powiat sępi kasę na sprawy związane z sytuacją dzieci niepełnosprawnych. Taka szkoła już dawno powinna powstać. Mało to kasy z budżetu Państwa Powiat otrzymuje na dzieci niepełnosprawne? Tylko gdzie one są? Proszę zobaczyć w jakich warunkach uczą się dzieci. To WSTYD !!! A pieniądze na budowę szkoły są śmieszne bo z góry wiadomo, że nie znajdzie się nikt kto podejmie się jej budowy. A Starosta potem powie "no jak...przecież my chcieliśmy...staraliśmy się a że tak wyszło..." i znów ręce czyste :(

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~dora 1 9 miesięcy temu

    Starostwo wydało grubą kasę na projekt, który nie zostanie zrealizowany. Jeśli ktoś w starostwie liczy, że znajdzie się firma, która zbuduje ten obiekt za tak niską kwotę jak 15,6 to jest w ogromnym błędzie. Budynek ma ponad sześć tysięcy m2 powierzchni użytkowej i zgodnie z kwotą inwestora trzeb by było m2 wykonać za 2000, zł netto co jest całkowicie nierealną ceną. Jak oglądam ten projekt to widzę, że nikt z starostwa nie panował na tym co Pan projektant zaprojektuje i za ile. Prawdopodobnie kolejny projekt pójdzie do archiwum. Całkowite marnotrawstwo pieniędzy. Uważam, że ktoś powinien odpowiedzieć za tą sytuacyjnie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3857 sekundy