REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2018, 13:48 komentarzy 3

Wielkimi krokami zbliża się Lotnicza Majówka 2018. 12 maja w godzinach od 11:00 do 16:00 w Iławie odbędzie się już druga edycja tej spektakularnej imprezy. Poznajemy jej kolejne szczegóły, zarówno te dotyczące atrakcji dostępnych na niebie i ziemi, jak i te dotyczące spraw organizacyjnych.

Kluczowe atrakcje, czyli widowiskowe akrobacje w wykonaniu Artura Kielaka, grupy "Żelazny" i zespołu Biało-Czerwone Iskry, a także myśliwca MIG-29, większość uczestników będzie śledzić z punktu centralnego pokazów: nad jeziorem Jeziorak na wysokości "dzikiej" plaży. W jej okolicach czekać będzie szereg atrakcji towarzyszących, w tym prezentacja grupy rekonstrukcyjnej Rangers Lead The Way, stanowisko Radia Zet, gdzie audycję na żywo będzie prowadzić Marzena Chełminiak, stoisko Fundacji Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie im. Dywizjonu 303 oraz strefa dziecka, a ponadto liczne stoiska gastronomiczne i pamiątkowe. Będzie też muzyczna gwiazda - koncert tego dnia, na boisku przy basenie, zagra grupa Enej.

Stopniowo spływają nowe informacje organizacyjne. Podajemy najważniejsze z nich.

KOMUNIKACJA!

12 maja - w dniu pokazów - bezpłatna komunikacja miejska będzie dowozić z każdego zakątka Iławy na teren imprezy. Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie dodatkowo uruchomi specjalnie oznakowane linie autobusowe, które będą dowozić gości z parkingów na teren pokazów lotniczych. Zachęcamy do pozostawienia samochodów w domu czy też na oznakowanych parkingach.

ZAMKNIĘCIE SZLAKU WODNEGO NA JEZIORAKU

Ze względów bezpieczeństwa w dniu pokazów, tj. 12 maja, od godziny 9 do 17, zamknięty będzie szlak wodny jeziora Jeziorak. Na terenie pokazów będzie obowiązywał okresowy zakaz pływania wszelkich jednostek pływających. Szczegóły na załączonym poniżej pliku.

BEZ DRONÓW I LASERÓW

Przez cały czas trwania pokazów na terenie imprezy masowej będzie obowiązywał zakaz sprzedaży i wnoszenia przedmiotów wypełnionych gazami lżejszymi od powietrza, z także "chińskich balonów", używania dronów i wszelkiego rodzaju laserów oraz materiałów i wyrobów pirotechnicznych. Wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy i pilotom. Wrażenia wynagrodzą gościom Lotniczej Majówki wszelkie niedogodności - mają nadzieję organizatorzy.

REKLAMANotus_nowa

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ciekawski 3 9 miesięcy temu

  Skąd te wszystkie samoloty będą startować?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

  I znowu Pani wiceeeeeeeeburmistrz w kombinezonie pilota śmigłowca do zdjęć. A przed poprzednimi wyborami (...) obiecywał jednego zastępcę. Jak wygra następne to z granitowego jazzowego, posadowionego na gruzach starej Iławy będzie kosmodrom. Kto biednemu zabroni na bogato przed wyborami. Ten miś jest na miarę naszych czasów.

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksicho 1 9 miesięcy temuocena: 45% 

  nie kupisz głosów za kilka dwupłatowców ! Bierz prawósów od pachę i na Kamczatke

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3886 sekundy