REKLAMAMetal serwis
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2018, 11:20 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Piękna pogoda, efektowna oprawa i wielkie sportowe emocje towarzyszące uczestnikom największego takiego turnieju w Europie - w takich okolicznościach na stadionie miejskim przy ulicy Sienkiewicza w Iławie dokonano oficjalnego otwarcia wojewódzkiego finału turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasze miasto jest na mapie regionalnych finałów już po raz kolejny.

W Iławie gości aż 85 drużyn z całego regionu, ponad 800 zawodników i zawodniczek. To zwycięzcy rozgrywek na poziomie powiatowym. Tę liczną grupę młodych pasjonatów futbolu powitali Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz w imieniu burmistrza Iławy Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. 

Na dzisiaj planowane są rozgrywki w kategoriach U8 i U10, natomiast na jutro w kategorii U12. Dla najmłodszych turniej kończy się wielkim finałem właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na finał ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do wielkiego finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie.

Wkrótce więcej informacji z boisk na Sienkiewicza. Wyniki drużyn reprezentujących Iławę i powiat iławski, czterech zespołów występujących w barwach Małego Jezioraka, podamy w kolejnych publikacjach.

Przypomnijmy, Iławę i powiat iławski reprezentują w wojewódzkim finale cztery zespoły Małego Jezioraka: chłopięce zespoły U8, U10 i U12 oraz dziewczęcy U12.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ZOK 1 ponad rok temu

    " z boisk na Sienkiewicza" Jakoś mnie rażą takie sformułowania. Boiska są przy Sienkiewicz nie na....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5078 sekundy