REKLAMADPK

(Fot. materiały prasowe.)

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na  "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy z Gietrzwałdu. Spektakl odbędzie się 23 kwietnia o godz. 18.00 w Kinoteatrze. Wstęp jest na bezpłatne wejściówki do odbioru od 16 kwietnia w ICK w godz. 14.00-15.30.

Wspaniały Teatr bez Nazwy powstał w roku 1993, z najbardziej pierwotnych inspiracji – zabawy. W tym przypadku był to bal karnawałowy. To, co na tym balu „wyprawiano”, sami uczestnicy nazwali „zwariowanym teatrem”. I tak to się zaczęło. Pierwszym zrealizowanym całkowicie samodzielnie spektaklem były „Kaprysy Łazarza” Stanisława Grochowiaka, wystawione 20 listopada 1993 roku. Teatr w ciągu ponad 20 lat istnienia przygotował 12 premier. Wspaniały Teatr bez Nazwy występował m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezawodowych w Ostrowie Wielkopolskim i Ogólnopolskich Spotkaniach „Teatr po Pracy” w Solcu Kujawskim. Aktorzy gietrzwałdzkiego teatru w czasie tych pięknych dwudziestu lat to: właściciel drukarni, rolnik, nauczycielki, radni, właściciele gospodarstw agroturystycznych, sołtys, dyrektor domu pomocy społecznej, dyrektor domu kultury, instruktor teatralny, lekarz, policjant, przedsiębiorca i studenci.

[ICK]

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3656 sekundy