wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2018, 18:51 komentarzy 5

1:3 przegrał dzisiejsze spotkanie z wiceliderem, Lechią Tomaszów Mazowiecki, zespół GKS-u Wikielec.

W pierwszej części rozegranego w Wikielcu spotkania 24. kolejki GKS skutecznie stawiał czoła o wiele wyżej notowanemu rywalowi. Przez około 20 minut gra była wyrównana. Wikielec mógł nawet pokusić się o zdobycie bramki i prowadzenie. Ładny strzał na bramkę rywala oddał Cezary Nowiński, jednak golkiper wicelidera nie dał się zaskoczyć. Stopniowo na boisku coraz bardziej zaznaczała się przewaga gości. Konsekwencją była bramka Tomasza Płonki, strzelona GKS-owi w 23 minucie spotkania. W pierwszej połowie wicelider stworzył na boisku jeszcze dwie inne groźne akcje, jednak przyjezdnym zabrakło skuteczności.

Prowadzenie Lechia powiększyła w drugiej połowie, ponownie za sprawą Tomasza Plonki, który podwyższył w 65 i 70 minucie. Gospodarze odpowiedzieli jedną bramką, strzelił ją w 73 minucie Piotr Kacperek. Chwilę później Jacek Malanowski uchronił swój zespół przed utratą kolejnej bramki. Golkiper Wikielca wybronił rzut karny, podyktowany przez arbitra po faulu w polu karnym.

Rolimpex GKS Wikielec - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (0:1)

GKS Wikielec: Jacek Malanowski, Mateusz Jajkowski, Piotr Kacperek, Rafał Śledź, Cezary Nowiński, Piotr Wypniewski, Borys Piórkowski, Jakub Górski, Paweł Tomkiewicz, Paweł Kolcz, Sergiej Gurow. Rezerwa: Damian Suszczewicz, Szymon Jajkowski, Adrian Płoski, Kamil Tomczyk. Trener: Arkadiusz Klimek.

0:1 - Tomasz Płonka (23')
0:2 - Tomasz Płonka (65')
0:3 - Tomasz Płonka (70')
1:3 - Piotr Kacperek (73')