ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2018, 17:59

(Fot. Info Iława.)

Szczypiorniści Jezioraka Iława zwycięstwem, pewnym i odniesionym w dobrym stylu, zakończyli dzisiaj sezon 2017/2018 w II lidze. Przed własną publicznością 36:24 pokonali ekipę AZS UMK Toruń, dziesiątą drużynę w tabeli. Natomiast Jeziorak kończy II-ligowe rozgrywki na szóstym miejscu. Zajęcia tej lokaty podopieczni trenera Grzegorza Balińskiego byli pewni już przed dzisiejszym meczem, ale to nie wpłynęło negatywnie na ich motywację - grali o zwycięstwo.

Od początku Jeziorak grał szybko, dokładnie i dobrze w obronie. Efektownymi atakami popisywał się Maciej Malinowski. Najskuteczniejszy strzelec zespołu z Iławy tylko w pierwszej połowie aż 9-krotnie pokonał bramkarza gości. Na przerwę gospodarze schodzili, prowadząc aż 9 bramkami, przy rezultacie 19:10.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, a trener Jezioraka w większym stopniu dał pograć zmiennikom. Ciągle jednak przewaga iławian oscylowała w okolicy 10 bramek. W końcówce dało o sobie znać zmęczenie po stronie gości. Zawodnicy z Torunia z minuty na minutę coraz bardziej opadali z sił, pozwalając Jeziorakowi na coraz odważniejszą grę i dyktowanie warunków na boisku. Zwycięstwo Jezioraka 36:24 - to wynik ostatniego w tym sezonie meczu.

Jeziorak Iława - AZS UMK Toruń 36:24 (19:10)

Jeziorak Iława: Miłosz Kapciński, Damian Przysowa, Paweł Rynk, Krzysztof Szajkowski, Karol Kosopud, Grzegorz Dudek, Tomasz Kalwas, Jakub Jarząb, Maciej Szymaniak, Błażej Bańcerek, Grzegorz Baliński, Jakub Minder, Szymon Wierzbicki, Maciej Malinowski, Marcin Prorok, Marcin Zagrajek.

AZS UMK Toruń: Artur Poświata, Łukasz Gościak, Karol Delicat, Daniel Solecki, Amadeusz Rzymkowski, Kacper Kubik, Igor Trzmielewski, Patryk Szabłowski, Maksymilian Polcyn, Krzysztof Baczyński, Paweł Laszkiewicz, Mateusz Szałkowski, Dominik Kowalski.

Zdjęcia: Info Iława.