REKLAMAzdz2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2018, 10:28 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

W Iławie pracują już miejskie fontanny w parku miejskim, na Starym Mieście oraz na Małym Jezioraku. Uruchomione zostały wszystkie, poza jedną. Nie działa nowy wodotrysk znajdujący się przebudowanym w ubiegłym roku skwerze przy ulicy Królowej Jadwigi w Iławie. Czytelnicy dopytują, co jest tego przyczyną.

Miejską tradycją jest uruchamianie iławskich fontann przed długim majowym weekendem. Tej tradycji stało się już zadość w kilku miejscach. Kojący szmer wody słychać w parku miejskim oraz na Starym Mieście i Bulwarze Jana Pawła II, skąd widać fontannę znajdującą się na akwenie Małego Jezioraka. Takiego szmeru nadal nie słychać natomiast przy Galerii Jeziorak, gdzie w ubiegłym roku na miejskim placu powstała nowa fontanna. Pech chciał, że właśnie nowa i ciesząca się największym zainteresowaniem mieszkańców fontanna przed sezonem uległa awarii.

Na miejscu, gdzie pracują obecnie przedstawiciele wykonawcy miejskiej inwestycji - grudziądzkiej firmy Prasbet, a także Iławskich Wodociągów, dowiedzieliśmy się, że usterka dotyczy elektryki wodnej instalacji. Została już zamówiona wymagająca wymiany część. Od tego, kiedy zostanie dostarczona, zależy termin uruchomienia fontanny. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze dzisiaj.

Nowa miejska fontanna, dofinansowana hojnie ze środków unijnych, nadal jest objęta gwarancją.

Z archiwum: wielobarwna iluminacja wody to funkcja nowej fontanny, dzięki której prezentuje się ona efektownie, zwłaszcza po zmroku.

Tak natomiast prezentuje się uruchomiona już "żaba" w parku miejskim.  

Usterka związana z elektryką na razie uniemożliwia uruchomienie nowej miejskiej fontanny, znajdującej się na przebudowanym w tamtym roku skwerze przy ulicy Królowej Jadwigi (zdjęcia: Info Iława).

REKLAMATyp 3 - Bar mleczny

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~krzykacz 4 5 miesięcy temu

  Fontanna za 850tyś złotych. To żart, że uległa awarii w tamtym sezonie, w tym też. Gwarancja na nią jest 5-cio letnia, 6-tego roku użytkowania? Fontanna bubel, skatepark bubel, ciekawe co będzie z Galerią Jazzową.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MACH 3 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Fontanna sama z siebie nie uległa awarii bo w lutym(czas awarii) była nieczynna. Maszynownia została zalana po uszy najzwyklejszym gó...em z wadliwie zaprojektowanej kanalizacji miejskiej i dlatego zniszczona została elektryka i urządzenia sterujące. Naprawa gwarancyjna hmm... wątpię. A tryskającą wodą na dzień dobry powinien zająć się SANEPID

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niki 2 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Ale ty głupi ilawianin 35

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 1 5 miesięcy temuocena: 77% 

  Czy ta koszmarna " żaba" przedstawiająca raczej jakieś poskręcane, betonowe, oślizłe monstrum pomalowane na równie paskudne krzykliwe kolorki zniknie wreszcie kiedyś z iławskiego parku? Czy nie można tam postawić czegoś bardziej gustownego co by nie straszyło wszystkich poczynając od maluchów aż po staruszków? Przecież ta kompletna ohyda wizualna wyśmiewana jest ( i słusznie) co roku przez naszych turystycznych gości. Już o wiele bardziej gustowne są wystające z ziemi rury kanalizacyjne odgrywające rolę fontanny na Starym Mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3866 sekundy