REKLAMAKleks2

(Fot. UM w Iławie.)

Jak można zaobserwować, prace remontowe w dwóch szkołach miejskich trwają w najlepsze. Obecnie wykonawcy obu inwestycji, wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne, skupili się na pracach zewnętrznych. - Każdy remont niesie za sobą nieprzewidziane trudności – komentują pracownicy ratusza prowadzący tę inwestycję. - W trakcie robót budowlanych w „Dwójce” stwierdzono pęknięcie pomiędzy salą gimnastyczną a zapleczem, które zostanie dodatkowo zabezpieczone.

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Iławie zostały zwiększone środki na termomodernizacje obu budynków o ok. 160 tys. zł. 

- To typowy przykład inwestycji, gdy podczas realizacji wychodzą pewne braki - mówi burmistrz Adam Żyliński. - Nie chcemy powierzchownej realizacji, ale kompleksowego podejścia do problemu. Jeśli jest taka potrzeba, to wymieniamy całą stolarkę okienną i drzwiową w obiekcie.

Jak podaje Wydział Planowania Inwestycji i Monitoringu, zwiększone środki zostaną przeznaczone na:

  • - wymianę przestarzałej stolarki okiennej i drzwiowej nie ujętej w projekcie termomodernizacji przez audytora energetycznego,
  • - dodatkowe oświetlenie uzupełniające,
  • - dodatkowe balustrady schodów zewnętrznych,
  • - wykonanie nowej opaski budynku z kostki betonowej.

g

Podczas remontu w „Czwórce” zostaną wycięte trzy duże świerki rosnące przy wejściu głównym do szkoły. Powodem tej wycinki jest posadzenie tych drzew bezpośrednio nad siecią kanalizacji sanitarnej oraz zbyt mała odległość od budynku szkoły. 

- Niestety musieliśmy zdecydować o tej wycince – komentują pracownicy działu inwestycyjnego. - W zamian za to zrodziła się idea posadzenia trzech drzew liściastych, które zapoczątkują powstanie w tej szkole ścieżki edukacyjnej składającej się z różnorodnych drzew.

Zdjęcia: UM w Iławie. 

REKLAMAabs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4245 sekundy