REKLAMABUTIK TOP
ipb_nowa

(Fot. Info Iława.)

Cel siatkarskiego klubu ze stolicy naszego regionu to nie tylko z powodzeniem rywalizować na najwyższym ogólnopolskim poziomie, ale i popularyzować tę dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Właśnie w ramach takiej polityki szkołę podstawową w Rudzienicach odwiedzili dzisiaj przedstawiciele Indykpolu AZS-u Olsztyn. Lekcja wychowania fizycznego, jaką z uczniami poprowadzili trener i zawodnicy klubu Plus Ligi, była możliwa dzięki współpracy, jaką z AZS-em nawiązał pod koniec ubiegłego roku samorząd Gminy Iława.

Przypomnijmy, w grudniu licząca niemal 200 osób grupa uczniów z gminnych szkół uczestniczyła w meczu Plus Ligi pomiędzy zespołami Indykpol AZS Olsztyn i Łuczniczka Bydgoszcz, rozegranym w hali Urania w Olsztynie. Teraz przedstawiciele Indykpolu przyjechali z rewizytą. Szkołę podstawową w Rudzienicach odwiedzili dzisiaj (9 maja) prezes AZS-u Tomasz Jankowski, trener Roberto Santilli oraz zawodnicy Adrian Bukowski i Miłosz Zniszczoł.

Gości przywitał wójt gminy Iława. Krzysztof Harmaciński pogratulował zdobycia przez Indykpol AZS Olsztyn czwartego miejsca w rozgrywkach Plus Ligi i życzył mistrzostwa Polski w kolejnym sezonie. Powiedział też, że cieszy się ze współpracy z klubem, dzięki której są możliwości ciekawego promowania wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej. Ten aspekt podkreślał też prezes AZS-u Tomasz Jankowski, który stwierdził, że klub chce popularyzować siatkówkę w naszym regionie i w ten sposób wychować w naszym województwie przyszłych zawodników Plus Ligi. 

Później przyszła pora na pokazowy trening, jaki przeprowadzili z uczniami profesjonalni siatkarze wraz ze swoim szkoleniowcem. Jeszcze dzisiaj podobna atrakcja czeka uczniów szkoły w Ząbrowie.

Zdjęcia, wideo: Info Iława.
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPC
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9073 sekundy